Velikánské pódium skýtalo nevšední podívanou, ať už se tam zrovna vyskytovali čerti, nebo andělé. Nechybělo zde každoroční létání čertů z radnice. Jednou z novinek bylo, že se z okna spouštěli i andělé. Ti také troubili v oknech radnice a vyvolávali tak Mikuláše.

Celé náměstí bylo zaplněno lidmi, hlava na hlavě. Každý ale čekal na něco jiného, někdo na ohňostroj, jiný na nově připravenou laserovou šou. Děti pak především na Mikuláše. Ne všechny děti byly odvážné. Některé se bály víc, jiné méně.

Strašidelné bytosti

Ale kdo viděl ty hrozivě vypadající čerty, nemůže se jim vůbec divit. Roztodivné hrůzostrašné bytosti opravdu naháněly strach.

„Mně se tu hodně líbí, ale bojím se moc čertů. Líbili se mi nejvíce andělé, ale teď čekám hlavně na Mikuláše. Jsem tu podruhé, vzala mě sem babička," svěřila se Zuzanka Moravcová z Opočna.

Někteří ale tvrdili, že se nebojí vůbec, zejména kluci byli odvážlivci. „ Jsem tu s rodiči, chodím sem každý rok, čertů se vůbec nebojím. Líbilo se mi hlavně jak lítali z radnice. Už se těším na příští rok," prozradil Pavel Obst.

Na tuto slavnostní akci jezdí lidé i zdaleka.  „Jsme z Náchoda, slyšeli jsme o tom, tak jsme se sem vydali. Nejvíce se se synem Jiříčkem těšíme na rozsvícení stromečku," podotkl Jiří Galba. Malý Jiříček souhlasil s tatínkem a prozradil, že se bál čertů.

Na náměstí byla celá čertovská družina, celkem šest jich lítalo z radnice, tentokrát ale z jiného okna. Na pódiu také čertovský kovář koval brusle. Malý osvětlený ďáblík vystupoval na střeše.

Zjistili jsme také, jaké to bylo, očima jednoho z čertů. „Každoročně v Opočně vystupuji, baví mě to. U nás se zapojuje celá rodina. Letos tu bylo kolem šesti tisíc návštěvníků. Je to už jakási tradice, málokdo si ale uvědomí, kolik to dá práce. S přípravami začínáme  téměř půl roku dopředu," vyjmenovává asistentka opočenského starosty Olga Stojanová,  která má na starosti taktéž samotnou organizaci.

Velkolepý večer byl zakončen rozsvěcením krásného vánočního stromu a následně na to rozzářil náměstí obrovský  ohňostroj. Začátek adventní doby se snad ani nemohl lépe vydařit. Všichni se můžeme těšit na další rok.