„Centrum bude řešeno jako soubor 5 prodejen nepotravinářského zboží o celkové zastavěné ploše 3069,09 m2, s parkovištěm se 72 parkovacími místy pro osobní automobily a s obslužnou komunikací pro nákladní automobily,“ uvádí územní rozhodnutí z července 2022.

Obchodní centrum budou tvořit dva objekty oddělené prolukou. Stavba si vynutí také vybudování retenční nádrže pod parkovištěm pro odvod dešťové vody. Plán počítá také s výsadbou zeleně v okolí.

Zázemí tady najdou pobočky obchodních řetězců s různých sortimentem.

Sportisimo, Sinsay, Action, Orion a Super zoo,“ vyjmenovává jednotlivé prodejny jednatel společnosti Agile Jan Křístek. „Na duben, květen je plánováno zprovoznění. Všechny prodejny se otevřou najednou. My žádné slavnostní otevření neplánujeme. Nájemci, kteří u nás v centru budou, si když tak udělají svoji vlastní miniakci. To už necháváme v jejich režiích,“ dodává Křístek.

Vizualizace OC Vamberk.
Billa, Pepco či Jysk. Na okraji Vamberka začne stavba nového obchodního centra

Až na Orion, který nabízí široký sortiment zboží pro domácnost, se všechny ostatní zmíněné obchody objeví na Rychnovsku poprvé.

Nové možnosti nakupování přibydou také na okraji Vamberka. I tady vyroste nové obchodní centrum, mělo by jít o dvě samostatné jednopodlažní budovy pro jednotlivé obchody. Developerská společnost Traxial avizovala na svém webu, že otevření plánuje na čtvrté čtvrtletí roku 2024. Informovala také o tom, že mezi budoucí nájemce v tomto centru patří: Billa, Jysk, Pepco, Teta drogerie, Sinsay a další a počítá se rovněž s čerpací stanicí.

Mohlo by vás také zajímat: Orlické hory i přes úbytek přírodního sněhu o víkendu nabízely prima podmínky k lyžování, podívejte se na olešnickou sjezdovku

Zdroj: Deník/Jana Kotalová