Navzdory rozmarům počasí se dá očekávat, že úroda bude v porovnání s loňským rokem srovnatelná.

„Kvůli vytrvalým dešťům zkraje léta se mohou objevit plísně, ale pokud si pěstitelé ty okurky ošetří, tak by se ji měli vyhnout. Jinak teď jak se ochladilo v posledních dnech, tak se růst plodů pozastavil, ale úroda bude oproti minulému roku podobná,“ ubezpečuje předseda územního sdružení Českého zahrádkářského svazu pro Rychnov nad Kněžnou, Josef Helmich.

Prodejci zeleniny to vidí podobně: „Okurky jsou a budou, jen opožděně. Může za to počasí, ale úroda menší nebude. Ačkoliv mi připadá, že mezi lidmi se rozšířila fáma, že nakládačky nebudou, tak pro ně jezdí do Polska, pozoruji u nás menší zájem než loni,“ uvedl maloobchodník Drahoslav Daněk z Rychnova nad Kněžnou.

V dnešní době už není problém koupit nakládané okurky nejrůznějších značek. V mnoha rodinách se však tradice zavařování drží a recepty se dědí z generace na generaci. Libuše z Kostelce nad Orlicí už je v důchodu, a tak nenakládá tolik sklenic jako dřív, zavařuje však každý rok. „Když jsem byla mladá, tak jsem zavařila bez problému i osmdesát sklenic. Dnes už zavařuji jenom patnáct až dvacet.“ Někdy prý kupuje Deko nebo Pikantu, ale zaváří i podle svého receptu, o který se se čtenáři podělila: „Uvařím lák z dvou litrů vody, půl litru octa, dvaceti deka krystalového cukru, osmi deka soli a třiceti tablet sladidla. A do sklenic pak k okurkám dám ještě tři nová koření, tři celé pepře, dva hřebíčky, dva bobkové listy, mrkev, cibuli, křen, kopr a kousek bílé papriky.“

„Kluci kyselé okurky moc nejedí a manželovi chutnají kupované s feferonkou, takže už se s nakládáním nenamáhám,“ popisuje se znatelnou úlevou maminka dvou dětí z Potštejna.

Kateřina Řehořová