„Zjišťovali jsme si aktuální situaci ve střediscích ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou a Ski areálu Černá hora, kudy vede trasa závodu, a bylo nám sděleno, že situace ohledně souvislé pokrývky sněhu je opravdu kritická," sdělil Radek Horák z Lokomotivy Trutnov.
O neregulérní trať pořadatelé nestojí
Některé úseky jsou úplně bez sněhu, některé pokrývá pouze nafoukaný poprašek.

Optimistické vyhlídky nedává ani předpověď počasí, která v tomto směru nehlásí žádnou větší změnu, a tak se popáté v historii závod neuskuteční. Současné zbytky sněhové pokrývky navíc tvoří nebezpečné ledové úseky, které při vysokohorském závodu mohou být velice nebezpečné, a to především ve sjezdech.
Rolba s frézou na úpravu trati potřebují určitou výšku sněhové pokrývky a ta bohužel teď prostě neexistuje. Proto za aktuálních podmínek nelze pro účastníky K-70 zajistit upravenou, regulérní a bezpečnou trať. „Uvažovali jsme i o zkrácení tratě či jiné alternativě závodu, ale myslíme si, že by se tím jedinečný hřebenový závod K-70 pouze devalvoval," popsal dále člen organizačního štábu.
Naposledy ke zrušení závodu došlo v roce 2008. Tehdy byl však 53. ročník odvolán až na poslední chvíli ráno před startem, kdy se nad Českou republikou přehnala vichřice Emma.
„Nás jako pořadatele odvolání závodu velmi mrzí, protože po logistické stránce byl letošní ročník připraven velmi dobře. Na účastníky čekalo mnoho zlepšení jak v zázemí, tak na trati, vše si tedy ponecháme na jubilejní šedesátý ročník. Věříme, že nám milovníci závodu zachovají přízeň a v příštím roce se opět potkáme na Krkonošské 70," dodal Radek Horák, jenž zároveň uklidnil přihlášené.

Letošní startovné bude totiž všem vráceno ve stoprocentní výši.
Po Jizerské padesátce tak letošní zima přichází o další tradiční a hlavně všeobecně oblíbený svátek běžeckého lyžování. Tak snad za rok.
Konečné rozhodnutí padne v pondělí
Velký otazník visí nad pořádáním jubilejního 30. ročníku Orlického maratonu. Pořadatelé ze Ski Skuhrov nad Bělou tento populární závod v běhu na lyžích kvůli nepříznivému počasí už jednou přeložili na první březnový víkend. Nyní však všechno nasvědčuje tomu, že se neuskuteční ani v náhradním termínu.
„Sledujeme předpověď počasí, ale vypadá to špatně.

Na hřebenech má sice napadnout  do deseti centimetrů sněhu, ale to je málo. Navíc má i v následujících dnech panovat teplé počasí. Nevidím to vůbec optimisticky," řekl včera dopoledne Jaroslav Šabata z organizačního výboru Orlického maratonu.
Definitivní rozhodnutí o pořádání či zrušení Orlického maratonu, který je zařazen do seriálu SkiTour, se rozhodne během víkendu. V pondělí pak organizátoři oznámí konečný verdikt.