„Dalo by se použít rčení "Kdo není Borohrádečák, nehraje", neboť podmínkou pro vystoupení je trvalé bydliště, nebo rodiště, alespoň jednoho člena vystupující formace ve městě Borohrádek," prozradil Zdeněk Cablk, tajemník Městského úřadu v Borohrádku a dodává: „Také letos se na pódiu představí sedm kapel splňujících dané pravidlo, což je na velikost našeho města, které má necelých dva tisíce dvě stě obyvatel, slušný počet."

Na vystoupení se těší členové skupin: Tomy (country), Leon Band (country), Franta Máládek & Friends (folk / country), NuBa ( alternativní rock), Relax (country, folk) Fagule Rock (big beat), Strejci (pop music).

Doprovodný program přinese vystoupení půvabné Anny se svou western show s kolty a biči. Dále se představí soubor Alabama (country dance), uskuteční se módní přehlídka v country stylu. Na závěr pod rouškou tmy se představí Firelovers fireshow s nezapomenutelnými ohnivými, jiskřivými a pyrotechnickými efekty.

Město Borohrádek připravilo za podpory sponzorů hudební maraton s hromadou kvalitní muziky, dobrého jídla a pití. Chybět nebudou pouťové atrakce a stánkový prodej. Vstup na Borohrátky je volný.