Chcete–li dopřát svým dětem i sobě opravdu netradiční zážitek, na který budete dlouho vzpomínat, vezměte je dnes odpoledne na zámecké slavnosti v Potštejně. Podle vyjádření majitelů zámku půjde o nejvelkolepější akci v tomto roce. Na letošní druhý ročník je připraven bohatý program, který zaujme všechny generace.

Ve dvě hodiny odpoledne ho zahájí průvod historických postav v dobových kostýmech. A nejen to. Pokud doma schováváte historický oděv, neváhejte a zapojte se do průvodu také. Vloni čítal na padesát postav a i letos je plánován podobný rozsah. Rozdíl však bude v užším zaměření na historické období baroka a rokoka. „V čele půjdu já a můj manžel, hrabě Jan Antonín Harbuval–Chamaré. Doprovázet nás budou naše služebné a šlechta z okolí,“ prozradila hraběnka Anna Marie Harbuval–Chamaré.

Následně si pro vás pořadatelé připravili barokní taneční představení, módní přehlídku a netradiční divadelní představení. Aby baroka nebylo příliš, představí se vám divadelní spolek ze Sopotnice se známým televizním dramatem Ucho.

Nebudou chybět rytířské souboje a samozřejmostí je rovněž zábavný program pro nejmenší. Ti mohou oslavit narozeniny skřítka Půtíka, jemuž letos bude podle dostupných informací již 720 let.

Uvnitř zámku budou každou hodinu probíhat pohádkové prohlídky. Venkovní prostor budou před nepřízní počasí chránit velké party stany a zastřešené pódium. „V loňském roce nás navštívilo přes tři tisíce lidí. Letos čekáme vzhledem k počasí přibližně stejnou účast,“ dodala tentokrát ve své civilní roli kastelánka Kateřina Nováčková.

Občerstvení bude zajištěno u množství dobových stánků a program zakončí až ve večerních hodinách ohňová show.