V pátek 3500 návštěvníků, v sobotu 6000 a v včera také 3500 lidí. „Když k tomu připočteme čestné a volné vstupenky, dostaneme se na 15 tisíc lidí, a to je rekord,“ bilancoval včera návštěvnost hlavní pořadatel častolovické výstavy Josef Helmich s tím, že organizátoři si nového rekordu velmi cení, protože se ho podařilo dosáhnout i přes nepřízeň počasí.

Aranžérská soutěž

V rámci zahrádkářské výstavy, která včera v areálu sokolské zahrady skončila, se uskutečnila i tradiční soutěž v aranžování ovoce, zeleniny a květin. „Tato soutěž se každým rokem zlepšuje co do počtu exponátů, tak i kvality. Stoupající úroveň potvrdily i letošní výsledky. Zatímco loni vhodili návštěvníci do osudí více než 2 500 žetonů, letos to bylo již téměř pět tisíc,“ komentoval Josef Helmich další rekord 11. Zahrady východních Čech a prozradil i vítěze.
Z celkového počtu 4921 odevzdaných žetonů, získala 1870 hlasů miska č. 11, kterou naaranžovala Zdena Kárníková z Lokota (na fotografii). Na druhém místě skončila Anna Štěpánková z Rychnova n. K. s miskou číslo 7. a třetí příčku letos obsadila Jana Jablonská z Byzhradce, která do soutěže přinesla misku s číslem 16.

Veliký náskok

„Paní Zdena Kárníková je již věrnou soutěžící a letos vyhrála zcela jednoznačně. Rozdíl mezi prvním a druhým místem byl totiž téměř šest set žetonů,“ dodal Josef Helmich, který včera v 16 hodin vítězky slavnostně vyhlásil a ocenil.