„Termín odevzdání stavby je určen na 13. prosince 2010, stěhování proběhne v následujících měsících,“ řekl ředitel územního odboru Jiří Oberreiter. V současnosti je hotová hlavní budova, dokončuje se pomocný objekt s cvičnou věží, téměř u konce jsou také práce na příjezdové komunikaci, která je vidět za Rychnovem ve směru na Solnici po levé straně. Místo výjezdu hasičských vozidel k zásahům bude opatřeno na obou stranách hlavní silnice semafory.

Jako poslední se postaví venkovní sportoviště s travnatou plochou pro fotbal a další sporty. Kolem bude atletická dráha v délce čtyř set metrů. Zajímavostí mimo patnáctimetrovou cvičnou věž je cvičiště v suterénu hlavní budovy, které mají využívat hasiči z celého Královéhradeckého kraje. „Jde o protiplynový polygon, určený pro výcvik hasičů v masce v uměle zakouřeném prostředí, v kterém je nutné se umět orientovat,“ vysvětlil Jiří Oberriter.

Nejbližším důležitým datem v průběhu stavby bude 2. říjen – tehdy Hasičský záchranný sbor Rychnov nad Kněžnou oslaví čtyřicet let svého založení a činnosti. Toto výročí se dočká důstojných oslav právě v prostorách areálu Na Spravedlnosti.