Starosta obce František Dušánek doufal, že brzy dojde k nápravě. Věřil, že již letos na podzim či s příchodem jara. Oprava silnice se totiž řeší již dlouhé roky, minimálně patnáct let.

Bohužel pro místní se v brzké době nic nezmění. Kraj totiž nemá na rekonstrukci peníze. „Faktem je, že aby se situace zlepšila, musí dojít ke kompletní opravě. Ta by vyšla na 27 milionů korun. Na to teď nejsou peníze,“ prozradil Karel Janeček, náměstek hejtmana a radní pro dopravu.

Podle něj je špatný stav silnic třetí a druhé třídy obecným problémem, který řeší všechny kraje. „Apelujeme na Ministerstvo dopravy a na Státní fond dopravní infrastruktury, aby nám daly finanční prostředky. Královéhradecký kraj spravuje přes 3300 kilometrů silnic druhé třídy. To je jako kdyby jste zamířili z Hradce Králové do Damašku,“ popisuje radní.

Prý chápe, že jsou někteří lidé nespokojení a že je tato slova neutěší. „Naším zájmem je, aby byly silnice v pořádku. Finančních prostředků je však málo. Uvidíme, zda se situace nezlepší příští rok, kdy by ke krajům mělo doputovat více peněz z Fondu dopravní infrastruktury,“ dodal Karel Janeček.