„V podstatě se jedná o tradiční burzu s účastí sběratelů z celé republiky, respektive setkání skautských sběratelů, skautů a přátel skautingu. Pořadatelem jsou skauti v Kostelci nad Orlicí a my jsme velice rádi, že jim můžeme na Rabštejně každoročně poskytnout zázemí," prozradila Marta Klimešová z kosteleckého Rabštejna.

Během sobotního dopoledne byly na Rabštejně k vidění i zakoupení skautské potřeby, známky, pohlednice, knihy, opaskové přezky, vyznamenání, časopisy, upomínkové předměty, odznaky a další předměty.

„Letošního setkání se zúčastnili i nejmladší členové skautů – děti, pro které byly nachystány hry. Při nich zábavnou formou vstřebávaly historii skautingu. Nejstarším členem střediska skautů v Kostelci nad Orlicí je Vladimír Sosna (BALŮ), který rovněž na setkání zavítal. Je mu úctyhodných 87 let.

„Z přespolních skautů na setkání zavítal například Jan Mareš (BONZO) z Prahy, který má k našemu kraji blízký vztah. Již jako dítě jezdil s rodiči z Prahy do Potštejna (jednou s ním jeli dokonce celou cestu na kole). Zajímavostí je, že chystá výstavu ke 100. výročí Pošty českých skautů," prozradila Marta Klimešová.

Dalším zúčastněným byl Václav Nosek (WINDY) z Neratovic, mezi jehož vystavovanými předměty zaujal mimo jiné i známý hlavolam „ježek v kleci". „Pan Nosek ježky v kleci nejen prodává, ale dokonce získal třetí místo na mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece (Memorial Jana Tleskače v Praze v roce 2003). Těšíme se na příští ročník v roce 2016," dodala Marta Klimešová z kosteleckého Rabštejna.