Předávání medailí po ukončení hokejových turnajů je běžné, ne všude je však přebírají hráči z rukou topmodelky a Miss World.

Opočno má štěstí, už od roku 2007 tradičně předává účastníkům vánočního turnaje mladých hokejových nadějí ceny a medaile Taťána Kuchařová, Miss World z roku 2006 a světová topmodelka. Včera byly v Opočně oceněny nejen vítězné týmy, ale i nejlepší hráč, brankář, střelec a nejmladší hráč celého turnaje.

Zdá se, že malí hokejisté se shodují s mnoha Opočeňáky, kteří se o vánočních svátcích s Taťánou Kuchařovou sešli. Zůstala prý stále stejná - milá, příjemná a pozorná. Rodné město pro ni zůstalo místem, kam se ráda vrací, Vánoce si bez svých nejbližších zatím neumí představit.

Vánoce v Opočně. Trávíte je tu každý rok, co pro Vás znamenají?
Domov a rodinu.

A jaké byly ty letošní?
Krásné jako každý rok. Půlnoční mše, vánoční večeře, tradice a pohádky.

S vánocemi souvisí i různé benefiční akce, jejichž smyslem je pomoc. Vaše nadace Krása pomoci je aktivní nejen o vánocích, snažíte se pomáhat během celého roku. Jaký byl pro nadaci rok 2010?
Pracovně náročný, ale i v této ekonomicky nelehké době úspěšný. Nadace existuje dva a půl roku a za tu dobu pomohla stovkám jednotlivců a organizací, které se zaměřuji na pomoc seniorům. Za tuto dobu jsme rozdělili kolem 8 milionů korun potřebným v této oblasti.

A plány nadace do příštího roku?
Na budoucí rok, který je celosvětově oficiálním rokem seniorů, na něž se naše nadace Krása pomoci (Beauty of Help) zejména koncentruje, chystáme několik akcí v Česku i v zahraničí. Tyto akce nám umožní celou problematiku prezentovat, představit naši nadaci a její misi, a především získat finanční prostředky pro ty nejpotřebnější právě z řad seniorů. Například ve spolupráci s českou televizí připravujeme charitativní koncert s českými pěveckými hvězdami, který se bude konat a který se bude živě vysílat 2.3. 2011 na ČT1. Staneme se oficiálním partnerem Evropských cen Trrebia 2011. Pro příští rok považujeme také za úspěch i fakt, ze jsme se stali oficiálním neziskovým partnerem pro Mezinárodní Filmový Festival v Karlových Varech 2011, kde připravujeme několik fun raisigových akcí.

A když jsme u toho roku 2011, jaký bude Váš Silvestr?
Silvestr prožijeme obklopeni přáteli na českých horách. Moc se těšíme!

Dana Marková