Městští policisté díky takzvané teplotní mapě přesně ví, kam soustředit své síly, ale také kde umisťovat kamerové body, které problematické lokality mohou monitorovat.

Teplotní mapa je součástí moderního programu, který městská policie využívá zhruba tři roky a který si Petr Černohorský nemůže vynachválit. Na mapě je vidět, kde strážníci nejčastěji řeší narušování veřejného pořádku, rušení nočního klidu, aktivitu podomních prodejců i krádeže. „Je to velký pomocník. Dřív to bylo o tužce a papíru. Bylo to časově náročné a nepřehledné," popisuje velitel strážníků.

Program strážníkům pomáhá, urychluje jejich práci, ale také je tak trochu hlídá. Nic z něj nejde zcela smazat. Je navíc vidět, jakým způsobem strážníci pracují. Do programu se umisťují fotografie, spisové materiály a dokumenty.
A kde mapa září nejvíce barvami? Především v centru města a také poblíž místních hospod a nonstopů.

„Teplo" je také u večerek, které se v Kostelci nacházejí. Právě u nich strážníci často řeší požívání alkoholu, které je ve městě na veřejnosti zakázané. Okolí večerky, která se nachází poblíž výjezdu na Častolovice, se stalo rájem pro popíjející studenty z blízké střední školy a internátu. Podle velitele strážníků Petra Černohorského to však je boj s větrnými mlýny. U večerky v centru města zase často popíjejí sociálně slabí.
„Strážníci mohou tyto lidi napomínat i pokutovat několikrát denně, vymahatelnost pokut je však nulová," podotýká s tím, že chápe, že obyvatelům města konzumenti alkoholu u večerek vadí.

Problémy jsou také na náměstíčku, které se nachází směrem na Doudleby nad Orlicí, a v místě, kde se nachází bowling. Barevně září také Seykorův park.
Podobné programy používají i městské policie jiných měst okresu, někde však ještě „jedou postaru".
Například v Rychnově nad Kněžnou zatím v kancelářích šustí papíry a hromadí se šanony. Mělo by se to však změnit, velitel Josef Martinec totiž s vedením města jedná o nákupu podobného systému.

„Jaký vybereme, ještě není jasné, ale je to potřeba. Intenzivně se tím zabýváme, chceme udělat městskou policii moderní," říká velitel s tím, že pak nebude problém dohledat nejrůznější statistiky a policie bude mít lepší přehled.