VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na kostelecké Obchodní akademii čas neúprosně běží

Kostelec nad Orlicí - Jak do několika řádků vměstnat poděkování za více než 20 let tvrdé práce? Jak v nich obsáhnout alespoň zlomek toho, co dokázala za svůj profesní život jedna velká osobnost, když těch dobrých činů bylo tolik, že by vystačily na několik naplněných životů?

12.2.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Deník/Květa Korbářová

Kdo chodil na kosteleckou „ekonomku“ před revolucí, dnes by ji nepoznal. Žluto-oranžová fasáda září na dálku, majestátnost budovy při vstupu do ní umocňují mohutné dveře.

V průběhu porevolučních let dostala většina vyučujících šanci vycestovat do zahraničí, takže jsme postupně navštívili Švýcarsko, Německo, Francii, Dánsko, Finsko, Norsko, Slovinsko, Slovensko, Itálii, Velkou Británii, Maďarsko… A ani tento zdánlivě nekonečný výčet zemí není úplný. Studentů, kteří od devadesátých let vyjeli na výměnné pobyty, soutěže, exkurze nebo praxi do zahraničí, byly nejen desítky, ale dnes už dokonce stovky, a mnohým z nich tato zkušenost významně pomohla v jazykovém vzdělávání i budoucím uplatnění.

Nezapomenutelnou událostí byl Tobogán času, kulturní večer, který v roce 1997 velmi úspěšně připomněl sté výročí založení střední školy v Kostelci nad Orlicí, a Kostelečtí si jistě vzpomenou na návštěvu tehdejší americké ministryně zahraničních věcí Madeleine Albrightové ve škole, na níž v roce 1927 maturoval její otec.

Co mají všechny tyto skutečnosti a události (a kromě nich desítky dalších) společného? Hlavní iniciátorku. K většině z nich by nedošlo, kdyby v čele kostelecké Obchodní akademie nestála nesmírně pracovitá, kreativní, a pro svou školu velmi obětavá žena, která svým entuziasmem a zároveň přátelským přístupem podněcuje aktivitu svých spolupracovníků, podřízených i studentů. Díky ní je škola vybavena na špičkové úrovni, díky ní má škola dobrou pověst a je v rámci regionu jednou z nejúspěšnějších. A to jsme ještě nezmínili, kolik studentů mělo to štěstí zažít vyučovací hodiny ekonomiky a později práva v jejím podání, zaměřené na praktické dovednosti a přípravu nejen na budoucí studium, ale hlavně do života. Protože čas však neúprosně běží, k 1. únoru 2012 odchází ředitelka Obchodní akademie T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí ing. Anna Oberreiterová do důchodu, přestože na to vůbec nevypadá.

Přejeme jí pevné zdraví, spoustu krásných zážitků ve volném čase, kterého v době vykonávání své funkce moc neměla, příjemných chvil s rodinou, spokojenosti a radosti. A my a naši studenti budeme tvrdě pracovat na tom, aby se nám podařilo udržet směr i tempo, které škole a nám Anička ukázala.

Nové vedení školy

12.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí.

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí

Ilustrační foto

Rychnov a Kostelec hrají doma

Kam za zábavou: Funk You! a DJ All-in

Rychnovsko /POZVÁNKY/ - Na koupališti v Kostelci nad Orlicí proběhne již legendární tancovačka, kde si užijete funky a breakbeat hudbu. Akce se koná v sobotu 21. října od 21 do 2 hodin.

Baroni přivítají Nový Bydžov

Rychnovsko - Kam za sportem v okrese:

Volební místnosti jsou i pod policejním drobnohledem

Královéhradecko - Volební „bitva“ právě vrcholí. Z preventivních důvodů se na hladký průběh letošních voleb do Poslanecké sněmovny zaměřila i policie v Královéhradeckém kraji.

Těsné domácí prohry doberských „fialek“

Dobré - Ligové soutěže stolních tenistek pokračovaly dalšími zápasy. Prvoligovým i druholigovým doberským „fialkám“ se v domácím prostředí nedařilo, když své zápasy těsně prohrály. Uspělo jen divizní „déčko“, které remizovalo s Pardubicemi a zdolalo Chrudim.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení