Děti ve věku od dvou zdolávaly na odrážedlech a kolech všech možných druhů a velikostí trasy od 70 metrů až po tři a čtvrt kilometru. Každý závodník dostal u prezence své startovní číslo a o půl čtvrté vyrazila na trať nejmladší kategorie kluků a holčiček. Zdolat kopeček vedoucí ke hřbitovní bráně si vyžadovalo pořádně zabrat nohama, a tak dospělácký doprovod plnil funkci buď přídavného motoru, nebo důležitého vodiče, který povzbuzoval ze všech sil. Atmosféra si v ničem nezadala s věhlasnými evropskými tour.

Z Pohádkového lesa u Mělčan.
Stále baví. Z pohádky do pohádky, to byl Pohádkový les v Mělčanech

Závody měly velký spád. Skupiny nastupovaly na start jedna za druhou, délka trasy se s přibývajícím věkem cyklistů prodlužovala a asfaltku v lipové aleji vystřídaly polní cesty kolem hřbitova. Členové SDH Dobruška – Doly dokázali, že jsou opravdu sehraná parta, a o půl páté se už vyhlašovaly celkové výsledky.

Zvítězit mohli jen ti nejrychlejší, o konečném pořadí někdy rozhodovaly desetiny vteřin nebo pár centimetrů na cílové čáře. Odměněni ale byli všichni – celkem 60 závodníků. Zejména pro dvouleté děti znamenal Dolský bike cup první závod a určitě také první stupně vítězů v životě. Podle nadšení bylo naprosto jasné, že naposled tu rozhodně nejsou.

Mohlo by vás zajímat: Tvůrce Českého Hobitína Svatoslav Hofman točí nový film, jen s batohem na zádech

Zdroj: Svatoslav Hofman