Prostory rychnovského zámku o víkendu zaplnili prodejci tradičních řemesel.

Mikulášský jarmark, který bylo možné navštívit po celou sobotu v muzejní expozici Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou, je zde již tradicí. „Letos nás překvapila znatelně nižší návštěvnost, než bývala v předchozích letech. Počítaly jsme s mnohem větším zájmem veřejnosti,“ shodly se obě pokladní vybírající vstupné. Přesto jarmark zhlédly desítky lidí z Rychnova i okolí, kteří zde nakupovali drobnosti pro radost, dárky pod stromeček nebo vánoční dekoraci.

Během sobotních prodejních trhů byly k vidění ukázky vyřezávání, paličkování, výroby svíček nebo také předení na kolovratu. Oblíbeným zbožím se stala především vánoční výzdoba, adventní věnce, zdobené perníky a dřevěné hračky.

Návštěvníci obdivovali překrásné výrobky z keramiky, bižuterie, ozdoby ze slámy a kukuřičného šustí, paličkovanou krajku, jutové tašky, svíčky a cínové figurky. „Jsme tu poprvé a vybíráme především drobnosti pro naše babičky. Líbí se nám vánoční výzdoba, hlavně věnce a svíce. Koupili jsme několik maličkostí pro blízké a neodolali ani voňavým perníčkům,“ prozradili Škodovi, kteří přijeli z Vamberska.