Nové obsazení dobrušské radniceStarosta: Tojnar Petr Ing. Mgr. (ODS)

Místostarostové: Poláček Petr Ing. (ODS) – uvolněný
Lžíčař Petr Ing. (SNK, Veřejnost za všestranný rozvoj Dobrušky) – neuvolněný

Rada města: Tojnar Petr, Poláček Petr, Lžíčař Petr, Brázdil Karel Ing. CSc. (SNK, Veřejnost za všestranný 
 rozvoj Dobrušky), Joukl Karel (KSČM)

Starostou ve třetím po sobě jdoucím volebním období zůstává Petr Tojnar z vítězné ODS, která v nedávných komunálních volbách získala čtyři mandáty.
V patnáctičlenném zastupitelstvu lze nalézt pouze čtyři nové tváře. Janu Melicharovou (KDU-ČSL), Petra Moravce (ČSSD), Ivana Koláčného (SNK, Evropští demokraté) a Vladimíru Svobodovou (TOP 09) vystřídali Petr Sadovský (ANO 2011), František Nagy (ČSSD), Jana Šťásková (TOP 09) a Petr Poláček (ODS).
Právě posledně jmenovaný se postaral o největší změnu na dobrušské radnici.

Dle návrhu starosty byl Petr Poláček jednomyslně zvolen uvolněným místostarostou Dobrušky. Na druhé nejvyšší pozici ve městě nahradil Blanku Čiháčkovou (SNK, Evropští demokraté/Východočeši).

Nadále s druhým místostarostou

Dobruška bude mít i nadále druhého místostarostu. Do neuvolněné funkce byl opětovně jednomyslně zvolen Petr Lžíčař, který v minulých volbách hájil barvy ODS, ovšem do letošních vstoupil na kandidátce Sdružení nezávislých kandidátů „Veřejnost za všestranný rozvoj Dobrušky". Neuvolněnému starostovi bude náležet schválená odměna ve výši 25 tisíc korun.

„Byl jsem velmi překvapen tím, že jsme byli všichni zvoleni prakticky všemi hlasy. Je vidět, že ten mandát máme skutečně zasloužený," uvedl po jednání opětovně zvolený starosta Petr Tojnar. „Hovořil jsem prakticky se všemi zastupiteli. Nabídl jsem jim spolupráci. Je vidět, že asi mají zájem, což jsem velmi rád."

Karty byly jasně rozdány už před premiérovým jednáním nového zastupitelstva, proto mělo velmi hladký průběh. Trumfy v rukou drželi zástupci vítězné ODS podporovaní Sdružením nezávislých kandidátů „Veřejností za všestranný rozvoj Dobrušky" a komunisty.

Nový místostarostaIng. Petr Poláček 58 let
výzkumný a vývojový pracovník VGHMÚř Dobruška
Předškolní věk prožil v Cháborách, školní věk v Krčíně. Studoval na gymnáziu v Dobrušce. 
Od roku 1976 pracuje ve Vojenském topografickém ústavu, v současnosti přejmenovaném na Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad jako výzkumný a vývojový pracovník. Má vysokoškolské vzdělání inženýra ekonomie pro oblast informačních systémů. 
Je vedoucím kapely Stará parta.

Vše schváleno za půl druhé hodiny

Většina schvalovaných personálních rozhodnutí byla odhlasována jednomyslně, a tak za pouhé půl druhé hodiny byla jednací premiéra nového zastupitelstva u konce.

Patrně i proto, že výsledek byl předem znám, probíhalo ustanovující zasedání za nezájmu veřejnosti. Do hlediště velkého sálu dobrušského společenského centra se přišla na volbu nového starosty podívat jen hrstka lidí. Nebyla jich ani setina z celkového počtu obyvatel Dobrušky. Z pouhých sedmi desítek přítomných celou řadu tvořili zaměstnanci města.

„Možná někdo očekával nějaké zásadní změny ve vedení města, ovšem já jsem velmi spokojen. Budu působit v zastupitelstvu Dobrušky už třetí volební období. Myslím si, že udělalo ve městě velké množství práce a připravilo řadu věcí, které se můžou v následujících čtyřech letech realizovat. Jsem rád, že ve městě zůstala určitá stabilita, že se žádné projekty nebudou házet pod stůl," řekl mimo jiné staronový člen Rady města Karel Brázdil.