Turnajové odpoledne

Týniště nad Orlicí - Návštěvníci týnišťského domu dětí a mládeže dnes zažijí Turnajové odpoledne plné her. Zájemci se seznámí například s tím, jak se hraje Šťastný candát nebo Veverčáci. V tamní „Hernotéce“ je přes 200 her.

Tipy Deníku
Domácí hospic Setkání připomene páté výročí svého založení
Poetickou hru O holčičce, která se ještě nenarodila, mohou diváci zhlédnout ve středu 10. října od 19 hodin v rychnovském Pelclově divadle. S benefičním představením divadla Víti Marčíka oslaví rychnovský domácí hospic pětileté výročí od svého založení. Po divadle si zájemci mohou užít besedu s hercem a také dobré víno. Za vstupné divák zaplatí 150 korun, lístky je možné rezervovat přes mail na adrese vrbova.setkani@seznam.cz nebo na telefonním čísle 733 694 160 či je zakoupit až před začátkem představení.

Rychnovský sbor X-Tet oslaví koncertem svou plnoletost
Osmnácté narozeniny oslaví členové smíšeného komorního sboru X-Tet ve středu 10. října v synagoze v Rychnově nad Kněžnou v 18 hodin. Repertoár skupiny je plný nápadité a odlehčené muziky v podobě evergreenů, spirituálů, jazzových i swingových úprav různých písní i hudebních hříček. Hudebníci se scházejí v Pelclově divadle a zkoušejí pod vedením Dagmar Zemánkové. Vstupné na akci je dobrovolné.