Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Myslivci: Chceme uchovat dobré jméno a čest našeho sdružení

Slatina nad Zdobnicí – Myslivecké sdružení Slatina-Rybná touto cestou reaguje na odpolední zpravodajství TV Nova odvysílané v neděli 21. listopadu, iniciované panem Koptou, který zde interpretoval nepravdivé údaje týkající se průběhu honu na drobnou zvěř ve Slatině nad Zdobnicí.

26.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Tereza černá

Problém spočívá v tom, že výše uvedený občan přímo uvedl ve vzpomínaném zpravodajství, že došlo po vzájemné výměně názorů s účastníky honu k záměrné přímé střelbě jedním z účastníků brokovnicí proti jejich nemovitosti, a tedy vůči nim.

Toto veřejné nařčení rozhodně odmítáme s cílem zachovat čest a dobré jméno nejen našeho mysliveckého sdružení, ale také všech poctivých členů ČMMJ. Čestně prohlašujeme, a toto prohlášení jsme připraveni doložit nejen výpovědí našich členů, ale i mysliveckých hostů, že celá událost měla dále popsaný průběh naprosto se lišící od interpretace podané druhou stranou.

Podél Slatinské stráně jako jedné z honěných lečí postupovala dolní řada střelců, a to i nad nemovitostí stěžovatelů. Pan Kopta od svého domu častoval myslivce slovy, které na tomto místě nelze zveřejňovat, ale je možné je svědecky doložit. Není pravda, že z naší strany na ně bylo reagováno, jeho neslušný monolog byl přejdut mlčením. Ke zintenzívnění nadávek došlo po jediném výstřelu v průběhu celé leče, kdy bylo v horní řadě na stráni vystřeleno na bažanta. Součástí nadávek bylo oznámení, že volá policii z důvodu ohrožení broky. Je pravda, že mohl u nemovitosti spadnout brok, který byl ale vystřelen vzhůru na bažanta, a pak neškodně spadl. Kdo je do této záležitosti zasvěcen, ví, že se jedná o naprosto neškodnou záležitost. Naprosto vylučujeme interpretované nařčení, že bylo stříleno přímo proti nemovitosti stěžovatelů, neboť důsledky takového, pro nás nemyslitelného chování by měly vzhledem ke vzdálenosti k domu tragické následky.

Jak již bylo řečeno, myslivecké sdružení se cítí nepravdivou interpretací značně morálně poškozeno. To, co je pro jistou skupinu lidí neznajících problematiku provozování myslivosti senzací zpochybňující naši práci je pro nás vážnou záležitostí. Zvěř nejen v souladu s platnými zákony lovíme, ale také se o ni celoročně staráme, a podzimní hony jsou jen malou odměnou za celoroční práci. Jako zájmová organizace se však také angažujeme významně na životě obce. Zde musíme jmenovat pořádání tradičního mysliveckého plesu, kompletní zajištění a pořádání pouťových oslav, které mají nyní svou tradici i v okolních obcích, pořádání střeleckých soutěží, z nichž nejvýznamnější je otevřený závod na asfaltové terče, kterého se účastní hosté z celého kraje. V této činnosti pro ostatní hodláme pokračovat.

Z výše uvedených důvodů nedovolíme, aby naše zájmově-společenská činnost byla formou lží špiněna, a to již proto, že z neznalosti problému může negativně ovlivnit myšlení dalších naslouchajících lidí, a tím znehodnocovat práci všech poctivých myslivců. O naší činnosti jsme ochotni otevřeně veřejně přímo s kýmkoliv jednat.

Výbor MS Slatina-Rybná

26.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Obrovskou historii má hornictví na Žacléřsku, uhlí se tam dolovalo 422 let.  Jeho dějiny popsal Jiří Mauer.
23

Z hornické bašty je skanzen

SNÍH NA ČERNÉ HOŘE. SkiResort již díky moderní technologii, navzdory teplému počasí, zasněžuje část sjezdovky Anděl.
9

Továrna na sníh už chrlí zásoby na Černé hoře

Anketa Deníku: Proč jdu letos volit?

Královéhradecký kraj - Zeptali jsme se: Jdete letos volit a proč?

Vítězný tým Ruce v bok byl suverénní, neztratil ani bod

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovští Sokolové uspořádali nohejbalový turnaj trojic.

Řidiči si oddychnou. Do Úprkovy ulice se vrátí auta již příští úterý

Hradec Králové - O měsíc dříve, než bylo původně v plánu, se vrátí automobilová i autobusová doprava na opravenou Úprkovu ulici v Malšovicích.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení