Novotný v roce 2003 přilákal do poroty v Náchodě 63 osobností, což byl tehdy světový rekord. Později jej překonali v Norsku, kde v porotě usedlo 65 známých osobností.

"Doufám, že se nám nový světový rekord povede, ale uvidíme až během pátečního večera," doufá Novotný, který do poroty každoročně zve známé herce, zpěváky, finalistky soutěží dívčí krásy, modelky či účastníky různých televizních reality show. Každoročně v porotě sedí desítky celebrit, které pak rozhodují, který z finalistů získá titul Muž roku.

V soutěži Muž roku se v pátek utká 11 finalistů, kteří vzešli z celkem 812 přihlášených uchazečů. Na podiu se představí například i semifinalista třetí řady soutěže Česko hledá SuperStar Michal Michajlec. "Na finalisty čekají čtyři disciplíny, například promenáda ve spodním prádle, volná disciplína či odpověď na otázku poroty," řekl Novotný.Rovněž prozradil, že jeden z finalistů plánuje na podiu vystoupit s živým tygrem, další připravují například barmanskou show, pěvecké vystoupení či ukázku bojového umění.

Podmínkou pro účast v soutěži je věk od 20 do 32 let a české státní občanství. V roce 2006 se vítězem soutěže stal barman David Bílek z Orlové, druhé místo obsadil Jan Semlbauer z Berouna a třetí místo vybojoval Karel Frýd, známý z reality show Big Brother. Akce Muž roku je součástí projektu Den dobrých skutků, který se letos v Náchodě uskuteční již podesáté.