Krásný začátek
Na zahájení samozřejmě nechyběl rokytnický starosta Petr Hudousek a jeden z hlavních aktérů Bohumír Dragoun.

Slavnostní atmosféra byla podtržena vystoupením skupiny  Sarabanda.
„Jsem šťastný, podařilo se něco, co jsme chystali čtyři roky. Jsem rád, že takováhle atrakce se dostala k nám do Rokytnice, že bude sloužit turistům. Je to moderní, citlivě zrekonstruované. Je to architektonický klenot," sdělil radostně starosta obce Petr Hudousek.
Nově vzniklé muzeum je opravdu netradiční. Najdeme tu prvky, které málokteré jiné muzeum má. Jsou tu například interaktivní podlahy, s kterými si vyhrají hlavně děti.

Další raritou je prosklená voliéra s ptactvem, která se rozprostírá přes tři patra. Podlahy jsou vyrobené ze skla.

Je tu mnoho artefaktů, které mohou budoucího návštěvníka velmi zaujmout.
Spousta turistů
Ale tato budova by měla také přispět k místnímu cestovnímu ruchu. A dle slov starosty, tu budou mít pracovní možnost místní občané.
„Dům jako takový je hotový, expozice jsou ale zatím syrové.
Ty budeme muset ještě dotvořit. Věříme, že se magnetem stane voliéra, kde je přes padesát druhů ptáčků.

Ta by mohla být neobvyklým prvkem celé expozice," vysvětluje Bohumír Dragoun.
Muzeum by však mělo být lákavé hlavně pro děti.

Očima návštěvníkůJsem maximálně překvapená, chátrající budovu jsem tu pouze míjela. Teď, když vidím tu rekonstrukci, jsem nadšená. Ta práce, co tu byla odvedena, prostě smekám. Myslím si, že je to hodně velký projekt. Líbí se mi to provázání moderních technologií, snaží se zaujmout návštěvníka.
⋌Soňa Šedová

Takovéhle projekty tady na horách hrozně chybí, kulturu je tu potřeba podporovat. Po horách je spousta opuštěných objektů, které je potřeba renovovat.
⋌Kateřina Geržová

Líbí se nám to, byl jsem trochu zapojen do přípravy, výslednou podobu jsem ale viděl až dneska. Moc mě to zaujalo. Spojení přírody a řemesel je dobrý nápad a myslím si, že to bude fungovat.
⋌David RešlJeden z tvůrců projektu Bohumír Dragoun k výsledné práci také dodává, že bude hodně zajímavá i pro ty malé návštěvníky:

„Pro děti máme překvapení, v patře je pět pracovních dílen,kde si budou moc vyzkoušet tradiční řemesla Orlických hor. Mohou si udělat ozdobu, podmalbu na skle a další."
Dovádět mohou ale děti také na zemi, kde si mohou chytit třeba pstruha nebo zadupnout kámen, a to díky moderní interaktivní podlaze.
Na této kulturní akci samozřejmě nemohla chybět ani ředitelka Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou Irena Krejčí.
„Myslím si, že se nám to docela povedlo, já jsem tu na to denně dohlížela. Je to  naše pobočka, budeme tu určitě dělat společné akce.

Můžeme vystavit a ukázat další pokllady z našich depozitářů. Rozšířila se nám tak naše sbírka,"  vysvětluje Irena Krejčí.
Při samotném slavnostním otevření byla pro přítomné připravena prohlídka celým muzeum, samozřejmě se nemohlo opomenout přestřižení pásky.

Byl zde také promítán film připravený přímo pro tuto situaci.
Návštěvníků očekávali organizátoři mnoho. Pro širokou veřejnost se ale otevřelo až v sobotních odpoledních hodinách.
„V tuhle chvíli jsme hotoví zhruba z pětaosmdesáti procent, zatím máme ještě některé modely ve výrobě. Vstup je dnes zadarmo, takže si myslím, že účast bude značná. Dnes je tu taková kulturní sobota," uvedl starosta.