Ve Vamberku proběhne 26. května ve spolupráci Muzea krajky a farnosti. Zahradu muzea rozezní v 18 hodin španělské flamencové rytmy známé taneční skupiny La Pasión a slovenského kytaristy Morenito de Triana (Stanislava Kohútka). Otevřeny budou samozřejmě muzejní expozice i výstava krajkářky Aleny Maškové. Májovou muzejní noc tu zpříjemní občerstvení z „dílen" neziskových organizací kavárny Láry Fáry a pekárny Na Plechu.

Zájemcům se k prohlídkám otevře také kostel sv. Prokopa, kde jejich dojmy umocní varhanní hudba. Návštěvníkům bude zpřístupněna i krypta, která se pak pro prohlídky uzavře na několik let z důvodu ochrany mikroklimatu.

Rokytnická muzejní noc na téma fotografie se uskuteční 27. května v Sýpce - Muzeu Orlických hor. Program zahájí ve 20 hodin vernisáž a autorské čtení Hany Michaličkové s hudebním doprovodem. Účastníci se dozví, jak se fotí příroda a prohlédnou si výstavu Rokytnice na „nových" starých fotografiích. Součástí muzejní noci bude i dětský fotokoutek a samozřejmě prohlídky muzea, tentokrát v netradičním čase. Celý večer doprovodí živá hudba, v případě příznivého počasí „posezení pod ořechem" a pečení buřtů (vlastních).

Dana Ehlová