Na konci soustředěných chaloupek za sochou Piety, vedle níž zleva vede i Cesta přátelství, se vydejte rovně a na dalším rozcestí vpravo. Po této cestě vzhůru objevíte další původní stavení i ta novější, vodníka ukrytého za mříží ve stráni a pokocháte se krásnou přírodou a nahoře asi po kilometrů stoupání také krásnými výhledy do krajiny. Nahoře na křižovatce cest ve tvaru T, kteru lemuje les, pokračujte vpravo. Po chvíli vás čeká putování lesem. Doporučuji tudy nevyrážet po dešti, místy může být lesní stezka dost blátivá a raději si s sebou přibalte repelent, hejna komárů tu bývají dost otravná, ale jinak je cesta ve stínu stromů příjemná. Zvlášť za parného dne alespoň trochu osvěží a je plná lesních vůní.

Ačkoli má člověk trochu pochybnost, kde vůbec vyjde, stačí se držet bílého značení na stromech. Lesní cesta dole končí v blízkosti parkoviště naproti neratovskému bistru. Míst k občerstvení je tu více, v sousedství autobusové zastávky je to restaurace a rychlé občerstvení nabízí i neratovský obchůdek. Když tu nedostanete párek v rohlíku, tak si můžete pochutnat na hot dogu nebo na sekané v housce. Lidé pak s oblibou míří i ke zdejšímu minipivovaru, kde si mohou vybírat z jeho produkce.

Vynechat návštěvu neratovského kostela snad ani nejde, hned vedle skýtá osvěžení studánka a jeden tip - pokud vám došla v mobilu šťáva, dobijete si ji v solární lavičce před schodištěm do chrámu. Děti potom určitě potěšíte, když s nimi zajdete do sadu. Tady najdou kohouta, morčata, králíky, hrdličky, andulky, holuby.