Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mozaika otevře první školní den novou třídu v nedaleké Litomyšli

Rychnov nad Kněžnou –  Základní škola Mozaika otevře jako ostatní školy 1. září své brány školákům. Ty v Rychnově ale nebudou jediné. Mozaika totiž otevírá svou pobočku také v Litomyšli. Podrobnosti prozradila ředitelka školy KAMILA ZEMANOVÁ STIEBEROVÁ.

29.8.2014
SDÍLEJ:

TAKTO SE LOUČILI ŽÁCI a učitelé s koncem školního roku. Za pár dní začne nový, ten bude pro školu jiný, otevře se nová pobočka.Foto: ZŠ Mozaika

Proč jste se rozhodli otevřít novou pobočku? Co bylo hlavním důvodem?
Oslovila nás skupina aktivních rodičů hledajících cestu vzdělávání pro své děti. Hledali model, který by jejich představě o škole a životě v ní co nejvíce odpovídal. Navštívili nejen naši školu a nakonec nás oslovili s přáním otevřít třídu Mozaiky v Litomyšli.

Jak jste se rozhodovali, v kterém městě se externí pracoviště nakonec otevře?
Litomyšl je krásné, inspirativní město a zájem, nasazení a obrovská energie skupiny rodičů ze Školamyšle, tedy vznikající alternativní školy v Litomyšli, nás přesvědčily.

Bude toto pracoviště fungovat na stejné bázi jako vaše základní škola v Rychnově?
Třída v Litomyšli bude pracovat v modelu vzdělávání, který uplatňujeme v naší škole. Učení a budování vztahů ve škole stavíme na programu Začít spolu. Ten klade důraz na přijetí a podporu dětí s jejich jedinečnostmi, spolupráci, vlastní odpovědnost za své učení a sebehodnocení.

Pro jaké děti je toto pracoviště určeno?
Třída se otvírá pro všechny děti 1. stupně.

Jste soukromá škola, jaký je rozdíl od státních škol v okrese?
Ve škole pracujeme s jiným modelem hodnocení a poskytujeme dětem zpětnou vazbu, která mapuje jejich postup v učení. Zásadní je pro nás partnerský přístup k dětem i rodičům a budování společenství.

Máte nějakou speciální výuku?
Kromě programu Začít spolu pracujeme často ve větších projektech napříč celou školou, které propojují žákům učivo a dovednosti s reálným životem a světem kolem nich. Velký důraz klademe na etickou výchovu, která žáky provází po celou dobu školní docházky. Vyučujeme čtení genetickou metodou. Výuka cizího jazyka probíhá od první třídy, vyšší ročníky pravidelně pracují s rodilým mluvčím. Od loňského roku učíme matematiku podle profesora Hejného. Dostali jsme od rodičů darem pozemek, na kterém bude od letošního roku probíhat výuka všech žáků propojující pracovní dovednosti s tématy etickými, environmentálními a přírodovědnými.

Má Mozaika nějaké výhody oproti ostatním státním školám?
Největší výhodu vidím v energii, kterou vnášejí do školy učitelé, žáci a rodiče svou svobodnou volbou spojit s námi svoji cestu za vzděláním dětí.

Jak dlouho se vůbec sama věnujete školství?
Ve školství působím více než dvacet let.

Autor: Stanislava Preclíková

29.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení