Velký úspěch zaznamenala knihovna u Mokřinky v Mokrém. V celorepublikové soutěži Knihovna roku 2011 se dokázala probojovat mezi první pětici knihoven, který titul mohly získat.

Jako další úspěch si může knihovnice a organizátorka dění v obci Dagmar Honsnejmanová připsat, že její závěrečné vyznání, které měla každá knihovnice za úkol sepsat, sklidilo velký potlesk.

„To jsem vůbec nečekala, že by snad mých pár vět o vztahu k naší knihovně tak zapůsobilo,” uvedla Honsnejmanová, které dokonce na její proslov přišla reakce od Jana Koláře, kronikáře z obce Mezné v Jižních Čechách, který knihovně zaslal nominaci do kategorie významný počin.

„To je životopis, vtěsnaný do několika vět, který sice psala vaše ruka, ale tu ruku vedlo srdce. Tohle se nedá jen tak napsat, bez toho, aby se to nejdřív prožilo,” napsal dojatě Kolář.

Knihovnou byla nadšená i Zlata Houšková, členka komise. „Mokerská knihovna je z těch vesnických možná neslavnější. Paní Dagmar Honsnejmanová je neuvěřitelná v tom, co všechno zvládne udělat,” řekla Houšková.

A důvod, proč se tedy nestala knihovnou roku? „Ostatní čtyři knihovny měly o trošku lepší knihovnické výsledky. Všechny vybrané knihovny jsou však výborné, proto o té vítězné rozhodují opravdu jen maličkosti. Okres Rychnov nad Kněžnou může být na mokerskou knihovnu hrdý, protože tak aktivní knihovnici skutečně žádná jiná knihovna nemá,” uvedla Houšková.