Jak se může prezentovat malá obec jako je Mokré na prestižním festivalu turistických filmů, reklamních spotů a multimédií v Karlových Varech? To byla první otázka pro Dagmar Honsnejmanovou, webmastera mokerských webových stránek.

„Musím říct, že donedávna jsem ani nevěděla, že nějaký takový festival vůbec existuje, než mi koncem července přišel e-mail od pořádající agentury s nabídkou účasti našich webových stránek na tomto festivalu. Bylo to pro mne nejdřív překvapení, pak se ale dostavila velká radost. Taková nabídka se prostě neodmítá, takže jsem se nemusela dlouho rozhodovat. Jen účast na tomto festivalu je pro nás velkou poctou a uznáním práce, které se jako webmaster věnuji již několik let. A práce to tedy, jak je vidět, rozhodně nebyla marná," říká.

S jakými pocity jste se vrátily?
Pocitů bylo mnoho. Všechny se dají vyjádřit slovy úžasné, nezapomenutelné,  oslňujíc. Připadáte si jako ve filmu, když stoupáte po červeném koberci, všude vládla slavnostní, ale velmi příjemná a přátelská atmosféra. Festival se konal ve stylu Tahiti, hlavní hvězdou festivalu byl jihoafrický potápěč Mike Rutzen, přezdívaný též „Sharkman", který studuje život bílých žraloků. Jeho filmy byly opravdu  zážitkem.

Na co budete vzpomínat, co se vám nejvíce líbilo?
Není nic, co bych vyzdvihla jako nej…všechno bylo úžasné. Město Karlovy Vary je nádherné, Grandhotel Pupp pohádkový. Pro mne však bylo nezapomenutelné setkání s lidmi, které znám jen z knih nebo médií. Byl to, stále duchem mladý, světoznámý cestovatel, etnograf a spisovatel Miloslav Stingl nebo významný český astronom a astrofyzik Jiří Grygar. Společné focení neodmítl ani sympatický Mike Rutzen a charismatický Tomáš Hanák, herec a moderátor, který moderoval slavnostní večer. Bylo toho mnoho…

V kategorii multimédia bylo v letošním roce přihlášeno 67 webových stránek a multimediálních průvodců. Obec Mokré představila obecní stránky, dále knihovnické a zpravodaj. Mokré jako obec sice nemá za úkol se propagovat jako turistická destinace, ale v každém případě je její prezentace našeho regionu nepřehlédnutelná. A být v katalogu, který se rozesílá do celého světa, je pro jednu z nejmenších obcí Rychnovska, velkou poctou.  (bn)