„Ve stejném termínu se konají i modelářské veletrhy v Praze a v Lipsku, tak je z čeho vybírat,“ upozornil hlavní organizátor a duchovní otec festivalu Zdeněk Sršeň a zavzpomínal na poslední soutěžní akce, kterých se vamberský Bzuk team účastnil.
Poslední prázdninový víkend uspořádali modeláři v Borovanech v Jižních Čechách letošní čtvrtou soutěž lodních modelářů skupiny M. Dobrou náladu nepokazil ani sobotní déšť´, jen toho listí bylo na rybníku Pražan trochu moc. Nepřekonatelný kulinářský servis místních pořadatelů však přilákal rekordní počet účastníků. Nejvíce jich bylo v kategoriích Mini Standard a Expert, v Čechách známé jako Blechy a Turbo Blechy. Na startu objevilo celkem 53 těchto Mini lodí, což je nový účastnický rekord. V neděli již bylo idelání počasí a tak se podařily i rekodní jízdy.
„V kategorii Mini Standard zajel Tomáš Gregor z Třeště 24 okruhů. V kategorii Mini Expert nakroužil 30 okruhů Zbyněk Fišer z Prahy. Bzuk team má letos jiné priority a tak tentokrát na medaile nedosáhl,“ bilancoval Zdeněk Sršeň.
Informace o novinkách z veletrhů budou ihned k dispozici v Dlouhé Vsi. Více na www.bzuk.cz, www.bzuk.eu nebo www.filmdat.cz.