Soutěž prověřuje teoretické i praktické znalosti dětí, které milují živou přírodu a starají se ve svém volném čase o své zahrádky s pomocí rodičů či prarodičů.

„Tradičními účastníky jsou žáci základních škol z Častolovic, Rychnova, Skuhrova, Vamberka, Opočno a poprvé Záměle,“ upřesnil porotce Vítek Losenický s tím, že odborní učitelé ze základních škol pomohli dětem se připravit na otázky, a také více přiblížit přírodu mladé generaci.

Výherci kategorie mladších i starších žáků ze základní školy v Častolovicích Vít Lounek a Eliška Francová postupují do republikového kola, kde poměří své síly s ostatními. Porotci předpokládají, že republikové kolo v Praze přinese dobré umístění tak jako už vícekrát v minulosti.

„Kvalitní úroveň soutěže zajišťovali velmi zkušení porotci jako Jiří Nágl, Vladimír Locker, František Motyčka, František Břečťan, Vítek Losenický a obětavá Věra Rýgrová. Předseda územního sdružení v Rychnově nad Kněžnou Josef Helmich velmi srdečně popřál vítězům, předal ocenění a dary. Malé dárky si odnesli všichni účastníci. Gratulujeme učitelům všech zúčastněných škol,“ dodal Losenický.