Stejně jako v minulých letech jde o opatření proti zlodějům stromků.

O nájezdech zlodějů nelze mluvit. Vždy se ale najdou tací, kteří chtějí ušetřit pár stovek korun a jdou do mladých lesních porostů vybrat si ten pravý stromek. Lesům pak vznikají velké škody. Jde o hrubé vandalství.

„Městské lesy náhodně sledujeme, především ve večerních a nočních hodinách. Letos jsme žádného zloděje zatím nechytli. Ani lesníci nehlásili potíže či podezření na krádeže,“ uvedl Ladislav Chmelík, velitel rychnovské Městské policie.

„Městské lesní porosty hlídáme v nepravidelných intervalech, ale především v podvečer a v noci, kdy je doba pro krádež nejpříhodnější. Strážníci se psy kontrolují porosty. Právě čtyřnozí pomocníci jsou na dopadení zloděje velkým přínosem,“ řekl včera Petr Černohorský, velitel kostelecké Městské policie.
Týnišťské lesy jsou pod dohledem. „Místa se projíždějí hlavně za tmy,“ řekla policistka týnišťské Městské policie.

Také dobrušské městské lesy jsou hlídané. „Hajný nám nehlásil krádeže. On sám se v lesních porostech hodně pohybuje. My hlídkujeme hlavně večer,“ prozradil dobrušský velitel Luboš Adamec.

Kostelečtí strážníci už vyjížděli ověřit podezřelé vozidlo pohybující se v lese. „Bohužel zprávu o autě jsme dostali s určitou časovou prodlevou, takže jsme na místě už nikoho nezastihli. Pokud šlo o zloděje, nic nesebral. Možné je, že si situaci mapoval,“ pokračoval Černohorský.
Strážníci mohou zlodějům na místě uložit blokovou pokutu. Jejich snahou je, dostat zloděje ke správnímu řízení. Hrozí tu nejen vyšší pokuta, ale hajný může odpovědně a s dostatkem času určit přesné škody.