Soutěžní den byl zahájen v devět hodin ráno nástupem všech družstev a pak se začalo soutěžit. Mladší začali štafetou požárních dvojic a starší štafetou CTIF. Jakmile své pokusy odběhli, tak se na disciplínách prohodili. V průběhu celého dne bylo pro soutěžící a jejich doprovod připraveno bohaté občerstvení. Po odběhnutí všech družstvech následovalo netrpělivé čekání na vyhlášení výsledků.

O celkovém výsledku rozhodoval součet umístění z jednotlivých disciplín. Pokud bylo stejné u několika družstev, tak o umístění rozhodoval součet časů. Po obědě pak proběhlo vyhlášení výsledků.

V kategorii mladších se na prvním místě umístily děti z Kvasin, druhé skončily děti z Bystrého v O. h. a třetí místo si odvezly děti do Jílovice. Vítězem starší kategorie se stalo družstvo z Opočna, na druhém místě skončilo družstvo z Rokytnice v O. h. a na třetím místě skončili domácí mladí hasiči z Houdkovic.

Všechna zúčastněná družstva dostala diplomy a věcné ceny, dále družstva na prvních třech místech obdržela ještě poháry. Soutěž se uskutečnila za finanční podpory Královéhradeckého kraje.