Z kvasinské automobilky zloděj vyvezl zcela novou Škodu Superb. Dnes je to pátý den od zmizení vozu a po autě není ani památky. Úspěch slaví policie v dopadení gangu, který působil hlavně na Náchodsku, Trutnovsku a Dobrušsku.


Fiat v kurzu

Jde o skupinu lidí, která kradla hlavně vozy značky Fiat. „Nyní je vyšetřování stále v začátcích. Od náchodských kolegů máme informace, že se odehrávají domovní prohlídky,“ uvedl Richard Chaloupka, velitel služby kriminální policie a vyšetřování Okresního ředitelství Policie ČR Rychnov n. K.

K případu zatím prozradil pouze fakt, že zmíněná skupina operovala i na Rychnovsku. „V Dobrušce se jim podařilo odcizit jeden vůz. Snaha ukrást i druhý fiat skončila fiaskem,“ informoval včera Chaloupka.

Potvrdil, že auta ve statisícových hodnotách se v drtivé většině kradou na objednávku. Končí buď v různých dílnách, kde je okamžitě rozřežou na náhradní díly, nebo za hranicemi, kde najdou nového majitele.

Jedna z možných verzí, že auto skončilo za hranicemi, je i v kauze zmizení Škody Superb z kvasinského areálu automobilky. „Auto zachytila kamera v pondělí při projíždění vrátnicí ve 20.14 hodin. To je také poslední stopa,“ uvedl k poslední krádeži Chaloupka.

Superb zmizel

Zdůraznil, že kriminalisté na případu intenzivně pracují. Místo krádeže, tedy kvasinská automobilka, však už dva dny žije informacemi, že se auto našlo. „Jde o fámy. Vůz opravdu nemáme. Pátráme po pachateli i voze, takže nemůžeme potvrdit ani vyvrátit, zda byl zloděj české či polské národnosti,“ popřel zprávy o nalezení superbu.