Úspěch v tak trochu recesistickém klání však otec tří dětí nijak nepřeceňuje. Při výběru toho správného vzorku pálenky dal na doporučení přítele a zároveň soupeře v soutěži, což se mu vyplatilo.

Jak dlouho si pálenku vyrábíte?
Pálení, respektive přípravě kvasu se věnuji nepravidelně, dle úrody ovoce a stavu zásob. Ale pokud si dobře vzpomínám, poprvé jsem pálil v roce 1997.

Jak jste se k této činnosti dostal?
K životu na vesnici patří to, mít domácí pálenku. Pokud je vlastní výroby a kvalitní, tím lépe. Když byl přebytek ovoce, chtěl jsem si to také zkusit.

Kde v okolí jsou možnosti k výrobě domácího alkoholu?
V okrese je několik pálenic. Letošní slivovici jsem si nechal vypálit v pěstitelské pálenici v Brocné.

Co jiného než slivovici jste zkoušel vypálit?
Už jsem pálil z hrušek i z jablek. Letos jsem váhal, jaký vzorek přihlásit do soutěže. Slivovice byla čerstvá a ještě nebyla zcela odvětraná. Tak jsem vzal i hruškovici a obojí nechal ochutnat jednomu z organizátorů. Dal jsem na jeho doporučení a zvolil jsem slivovici, která nakonec zvítězila.

Co člověk k výrobě potřebuje?
Především kvalitní dozrálé ovoce, čisté plastové sudy pro uložení kvasu a místo, kde může ovoce kvasit. No a pak čas a pomoc rodiny při sběru. Asi polovinu švestek jsem měl z vlastních zdrojů, zbytek z okolních alejí.

Jak dlouho se účastníte Skaleckého štamprle a s jakými úspěchy?
Byl jsem už na prvním ročníku. Vloni jsem vynechal, protože předcházející úroda ovoce byla velmi slabá. Do finále jsem se dosud nikdy nedostal.

Co pro vás úspěch znamená?
Nebereme to nijak vážně. Je to prostě zajímavá kulturní akce, ale rozhodně je první místo lepší než poslední. O koledě se pak tak trochu hecujeme, kolikáté místo právě pijeme.

Budete napřesrok na Skaleckém štamprli obhajovat?
Neberu to jako obhajobu, ale pokud bude s čím, tak se zúčastním.