Absolutním vítězem devátého mezinárodního mistrovství evropských policejních sborů v orientačním běhu se stal Libor Netopil z obvodního policejního oddělení Kostelec nad Orlicí. V kategorii veteránů nad pětačtyřicet let nenašel konkurenta a na všech třech tratích - krátké, klasické i sprintu získal zlatou medaili. Mistrovství, pořádané každý druhý rok, tentokrát ve dnech 21. až 23. května uspořádalo Dánsko. Pod záštitou Unie tělovýchovných organizací PČR a Sportovního svazu policistů a hasičů z.s. se ho za Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje zúčastnili celkem čtyři policisté.

Vrchní inspektor Libor Netopil nedal ve své kategorii šanci nikomu ze svých soupeřů. V náročném lesním terénu v klasice a na krátké trati i v městském parku při sprintu si vedl znamenitě.

Orientačnímu běhu se věnuje od svých deseti let a má za sebou kariéru v juniorské reprezentaci a účast na juniorském mistrovství světa. Také v rámci policie se zúčastnil předchozích mistrovství Evropy ve Švédsku, Německu a Finsku.

Běh je nezbytnou součástí jeho života už více než třicet let, a to nejen orientační. Úspěšný je tento sportovec každoročně na běžeckých tratích v rámci policejních přeborů v běhu na lyžích v Harrachově. V řadách policie slouží už od roku 1994. Nyní se dočkal osobního ocenění za tituly mistra Evropy od policejního prezidenta Jana Švejdara, který mu poblahopřál spolu s ředitelem Krajského ředitelství Policie Královéhradeckého kraje Davidem Fulkou a vedoucím územního odboru Rychnov nad Kněžnou Zdeňkem Hlaváčkem.

Budova policie „se oblékla“ do nového.
Budova policie „se oblékla“ do nového