Záhoří zatím jejich zájem příliš neřešilo, starosta Vojtěch Špinler prý však předpokládá, že se investoři najdou. V nových, ale i zrekonstruovaných stávajících objektech by mohly fungovat hotely, penziony i stravovací zařízení.
Vzniknout by měla nová pracovní místa.

To je podle vedení obce nezbytné, za posledních dvacet let ji totiž opustila čtvrtina obyvatel.

Zemědělství neuživí ani pětinu místních, vesnice se proto vylidňuje.  Místní podnikatelé mají z rozhodnutí o stavbě radost, někteří z nich by jinak přemýšleli o ukončení svého podnikání.
Záhoří si bude muset na stavbu půjčit, o dotace totiž kvůli sporu s odpůrcem stavby přišlo. Odhadovaná cena je kolem sta až sto dvaceti milionů korun. Dotace mohla původně pokrýt až polovinu nákladů, tedy kolem šedesáti milionů korun.
Spor o stavbu:

Konflikt mezi Orlickým Záhořím a odpůrcem stavby ski areálu Janem Židlickým a jeho rodinou trvá téměř devět let. Jan Židlický vlastní pozemky poblíž plánované lanovky. Vadí mu, že by budování areálu mohlo ohrozit přírodu Orlických hor.
Ostatní pozemky už patří obci, která je získala směnou s původními majiteli.
Krajský úřad zamítl odvolání Jana Židlického proti vydanému územnímu rozhodnutí, odvolání totiž dodal pozdě. Odpůrce stavby nyní podal dvě správní žaloby na kraj.
Jan Židlický argumentuje výskytem chráněných ptáků včelojeda a chřástala, vadí mu proměna krajiny a narušení přírody.

Živočišné druhy, které odpůrce stavby uvádí, však v lokalitě podle odborníků nežijí. Dalším argumentem jsou hromadné hroby sudetských Němců, které se prý v místě plánované sjezdovky nacházejí.
Obec by byla ráda, kdyby se vlek rozjel už s příchodem nové zimní sezony, podle starosty je však předčasné o tom vážně uvažovat, stát se prý může cokoli.