Představí se Kluby vojenské historie se vzorně udržovanými americkými, německými, sovětskými a československými převážně osobními a terenními vozidly a motocykly. „Dorazí k nám i těžká technika – konkrétně bojové vozidlo pěchoty a obrněný transportér OT-64 SKOT," upřesňuje výčet techniky, která dorazí do Houdkovic, Ladislav Plachetka z houdkovického Klubu přátel vojenské techniky, jenž akci připravil společně se Sborem dobrovolných hasičů Houdkovice.

Zítra účastníci plánují   spanilou jízdu po okolí. Z Houdkovic vyrazí v 10.30 na trasu vedoucí přes Trnov, Zádolí, Záhornici, Vojenice, Voděrady, Černíkovice a Byzhradec zpět do Houdkovic.  V Černíkovicích je naplánována zastávka k uctění památky americkým letcům bombardéru B17, kteří v březnu 1945 havarovali u Černíkovic (redakce Rychnovského deníku se tímto omlouvá za chybné informace uvedené v úterním vydání).
Odpoledne je na programu branný závod, během něhož účastníci srazu budou na trase polních a lesních cest plnit zadané úkoly.

Večer zahraje bluegrassová a country kapela Wyrton z Ronova nad Doubravou. Nejenom pro děti bude určena střelba ze vzduchovky i střelba na airsoftové střelnici. Návštěvníky akce sveze pásové bojové vozidlo pěchoty. „Na požádání svezou zájemce libovolným vojenským vozidlem," dodává Ladislav Plachetka.