Přijďte podpořit děti a mladé lidi při přehazované.

Diakonie ČCE – středisko Milíčův dům v rámci zapojení se do celostátní akce Týden nízkoprahových klubů pořádá pro děti ze sociálně slabých rodin přehazovanou, která se uskuteční zítra od 15:00 hodin na hřišti ZŠ Jaroměř – Josefov, v případě špatného počasí bude k dispozici tělocvična. „Družstva budou smíšená bez rozdílu pohlaví a věku. Nejdůležitější je, aby si zahrálo každé družstvo s každým. Na vítěze čekají zajímavé ceny. Akce je zdarma přístupná široké veřejnosti,“ říká Monika Musilová, pracovnice v sociálních službách Centra Alternativa.

Kromě této akce budou po celý týden, v prostorách Diakonie ČCE – střediska Milíčův dům, probíhat běžné klubové akce – šipky, fotbálek, soutěž Riskuj a filmový klub na téma „Taneční filmy“.

Týden nízkoprahových klubů má především snížit prahy mezi nízkoprahovými kluby a veřejností. Základním principem je uspořádání akcí pro veřejnost v regionech, přímo v lokalitách, kde nízkoprahové kluby působí.

V prvním roce se přidalo 55 nízkoprahových klubů z 33 měst celé České republiky, ve druhém roce už to bylo 70 klubů ze 47 měst a v loňském roce 69 klubů ze 49 měst.

(Lucie Novotná)