VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mezi svátky pro řidičák? To je už pozdě, varují úředníci

Rychnovsko – Ještě dva měsíce mají majitelé  řidičských průkazů, které byly vydány  do 30. dubna 2004, na jejich výměnu. Pokud to nestihnou, nebudou smět usednout za volant. Lhůta k vyřízení vyprší koncem roku.Všichni zodpovědní úředníci na Rychnovsku se ovšem shodují v tom, že není vhodné nechávat si to na poslední chvíli. „Bylo by dobré, kdyby lidé chodili maximálně do začátku prosince, protože zákonná lhůta pro výrobu řidičského průkazu je dvacet dní ode dne podání žádosti," upozornila Jana Fialová z Oddělení dopravně-správních agend Městského úřadu v Rychnově nad Kněžnou.

18.10.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Radmila Šepsová

„Když se vzpamatují pozdě a přijdou například mezi svátky, může se stát že stávající průkaz jim 31. prosince propadne a v lednu nebudou moci jezdit, dokud nedostanou nový doklad. A to může být v případě lidí, kteří jsou na vozidlo odkázaní, dost velký problém," poznamenala úřednice.

Počínaje prvním dnem nadcházejícího roku se přitom řidič nemající u sebe platný nový doklad vystavuje nemalému riziku. Když ho totiž zastaví policisté při silniční kontrole, můžou mu vyměřit pokutu ve výši od 1500 do 2500 korun.

„Zájem ze strany lidí je zatím poměrně slabý, dosud u nás o výměnu řidičského průkazu nepožádalo ještě 1200 lidí," ozřejmila Jana Fialová.  Přitom o nutnosti si doklad vyměnit lidé vědí už od jara.

Na dopravním oddělení v Rychnově vyřizují výměny řidičáků tři pracovníci, kteří však mají kromě toho na starosti také agendu týkající se dopravních přestupků, digitálních tachografů, bodového hodnocení a dalších správních řízení.

V průběhu dne vyřídí úředníci maximálně stovku lidí. Pokud by koncem roku došlo k náporu žadatelů, mohlo by se stát, že se budou dělat fronty a lidé si v nich počkají v tom horším případě i hodinu.

Průměrná doba, za kterou žadatel dostane do rukou nový řidičák s logem Evropské unie, je zatím 14 dní, avšak od konce října je už lepší počítat s oficiální lhůtou 20 dnů.

„Zatím nám zbývá ještě kolem 600 žadatelů, ale je potřeba počítat s tím, že někteří z nich jsou starší lidé a ti si zřejmě už o výměnu nezažádají," řekl Ivan Novák, vedoucí Odboru dopravy Městského úřadu v Kostelci nad Orlicí.

Možná i vzhledem k tomu, že tady proběhla osvěta v městském zpravodaji a upozornění dostaly také všechny spádové obce, jsou na dopravním odboru v Kostelci s průběhem vyřizování  žádostí spokojení.

Neočekávají se nápory, ale i tak Ivan Novák upozorňuje, že případní hříšníci by si na konci roku mohli nějakou tu frontu vystát.

V Dobrušce si podalo žádost  kolem 60 procent všech, kterých se to týká. Na zdejší dopravní odbor na městském úřadě ještě nepřišlo 650 řidičů.

Podle informací od Blanky Coufalové, vedoucí Odboru dopravy a správy vnitřních věcí ani tady nepředpokládají přehnaně dlouhé fronty. Na registru vozidel je tu k dispozici jeden referent.

Autor: Rastislav Teplánský

18.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě odvolil lídr KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Krajský přebor mladšího dorostu ve fotbale: Rychnov nad Kněžnou - Hořiněves/Dohalice.
7

Dorostu Solnice penalty nevyšly

Benefice pro kostel bude i letos spojená s ochutnáváním dobrot

Lukavice - Obec Lukavice a farnost v Rychnově nad Kněžnou zvou na podzimní benefiční koncert pro kostel v Lukavici spojený se ,,štrůdlováním“. Koná se v neděli od 16 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Lukavici.

Na festival do Týniště přijedou ochotníci z Miletína

Týniště nad Orlicí - Již 48. týnišťský divadelní podzim pokračuje v neděli 22. října v 15 hodin, kdy se v Kulturním centrum představí divadelní soubor Erben z Miletína s pohádkou Ženich pro čertici.

Kam za sportem v regionu během dne?

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní události v regionu:

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení