Pokud je situace kolem koaličních vyjednávání po letošních komunálních volbách dosud bezvýsledná v městech rychnovského regionu, v obou městysech zdejšího okresu není o nic jasnější. Zatímco v Častolovicích panuje napjatá atmosféra a dají se čekat ještě tuhé boje, v Doudlebách jsou vítězové o poznání klidnější. S rokováním s ostatními stranami hodlají teprve začít.

Není žádným tajemstvím, že v Častolovicích získalo největší počet mandátů (čtyři) Sdružení nezávislých kandidátů. Ovšem ostatní strany nechtějí nic nechat zadarmo, tudíž se v městyse pořádná dohoda ještě neobjevila. „Jednání neustále probíhají, výsledek tudíž není stoprocentní. Nevíme, jak to dopadne, nic není jednoduché. Rozjíždí se tu až velká politika, někteří si kladou přehnané nároky. Zbývá nám ještě jedno seskupení, ale uvidíme, zda ho vůbec ještě oslovíme. Situace se zatím nevyvíjí růžově. Jasno bude možná až na ustavujícím zasedání, které plánujeme zhruba 9. listopadu. Zatím čekáme, zda se někdo ozve, ale ještě nás nikdo neoslovil,“ rámcově přiblížila Alena Zvěřinová (SNK).

O Doudlebách se dá říci, že trumfy tam drží v rukou občanští demokraté, přesto lze ještě některá sezení očekávat. „Žádná jednání dosud neproběhla. Jsou sice v plánu, ale zatím je klid. Vycházíme z konstelace, která vyplynula z voleb. Ustavující zasedání plánujeme na 11. listopadu, až tam se zřejmě o všem rozhodne,“ okomentoval poklidný vývoj aktuální povolební situace Jiří Kaplan (ODS).