Počínaje letošní sezonou čekají zimní stadion i hokejovou scénu nemalé změny. Provoz sportovního stánku přešel totiž pod nového provozovatele, který hodlá nastartovat profesionálnější práci na hokejové klubové scéně.

„Práce s mládeží tu byla i dříve, ale byla spíše na úrovni kroužku,” sdělila Michaela Zimová, místostarostka Rychnova nad Kněžnou.

Již vznikl také nový hokejový klub HC Město Rychnov nad Kněžnou, který bude diváky lákat na atraktivní duely s novými soupeři.

„Soutěž mužů začne v listopadu. Vedle rychnovského klubu si zdejší stadion zvolily za svůj domácí ještě týmy z Čestic a Dlouhoňovic. Na stadionu tak bude k vidění skutečně spousta zápasů,” předeslal Jaroslav Ponštefl, vedoucí HC Město Rychnov nad Kněžnou. Klub se bude věnovat všem věkovým kategoriím. Práce s mládeží by tak měla být více cílevědomá.

Hlavním motivem změn byly ale ekonomické důvody. Město každoročně doplácelo na provoz kolem milionu korun. „Je škoda, když taková stavba za desítky milionů korun je od března do října bez jakéhokoliv využití. Proto jsme vypsali záměr na lepší využití zimního stadionu. Přihlásil se zájemce, který chce pořádat akce po celý rok,” vysvětlila hlavní důvody změny místostarostka Michaela Zimová.

Město bude sice na provoz doplácet i nadále, ale jeho podíl by se měl postupně snižovat a po pěti letech by měl dosáhnout nuly. Spolupráce s provozovatelem, společností PZS, byla podepsána na pět let s možností prodloužení. Smlouva také upravuje spoluúčast provozovatele i majitele na případných opravách.

Změny se dotknou i veřejnosti, což je patrné již na začátku bruslařské sezony. Na rozdíl od minulých let, kdy bylo veřejné bruslení odpoledne a následně večer bude od letoška bruslení jen v jednom čase, ale dvě hodiny v kuse.

Vedle změny hodin pro veřejnost, přibyly některé služby. Novinkou je půjčovna bruslí, hokejek a dalšího náčiní. Pro návštěvníky jsou k dispozici uzamykatelné skříňky nebo zastřešený bufet. Organizované skupiny také budou moci využít služeb trenéra.

Nově se pak počítá s tím, že sportoviště nebude přes léto ležet ladem. „Chceme pořádat co nejvíce sportovních událostí. Uvažujeme o in-line bruslení, florbalu nebo hokejbalu. Mimo to je možné pořádat i různé koncerty nebo exhibice,” poodhalil další záměry Jaroslav Ponštefl.

Nová doba veřejného bruslení a jaké další změny návštěvníky čekají

Každý den 14.1516.15, každou říjnovou sobotu až do 17 hodin.
V pátek je večerní bruslení od 21.15 do 23 hodin.
V sobotu je disco bruslení od 20.45 do 23 hodin.

Novinkou je půjčovna bruslí, hokejek a dalšího sportovního náčiní.
Návštěvníkům jsou k dispozici uzamykatelné skříňky.
Dolaďuje se otevírací doba zastřešeného bufetu.