„Situaci se budeme snažit nějakým způsobem vyřešit, například řízením provozu městskými policisty. Dopravní komplikace jsou způsobeny uzavírkou Masarykovy a Bezručovy ulice. Ta měla být uzavřena až od začátku července během letních prázdnin," vysvětluje místostarostka Rychnova Jana Drejslová.

Dodává však, že stavební práce v tomto úseku byly nakonec ve větším rozsahu, než se předpokládalo, proto se tedy s opravami začalo už na začátku června, aby bylo vše hotové do konce prázdnin.

Kromě těchto rozsáhlých oprav se ve městě opravují také chodníky. Tak tomu je například v ulici Smetanova, kde se opravuje stávající chodník.

Dále ale dělníci pracují na novém chodníku vedoucím kolem BR centra směrem k dialýze, ten by měl být dle slov místostarostky hotový během čtrnácti dní. Poté se zde plánuje také nový plot a veřejné osvětlení.

„V tuto chvíli se také dokončují práce na chodníku v ulici Hrdinů odboje, na řadě je také ulice Zborovská a s rekonstrukcí chodníků se počítá i na sídlišti Mírová," podotýká místostarostka Rychnova Jana Drejslová.

Opravy se realizují postupně, radnice se ale snaží stavební práce neprodlužovat.

„Do konce srpna by měly být všechny chodníky opravené, aby už mohly děti po prázdninách chodit po novém," prozrazuje Miroslav Trejtnar ze správy komunikací v Rychnově nad Kněžnou.

Opravy chodníků ale nejsou jedinou stavební akcí, která se ve městě realizuje.V tuto chvíli se tu totiž také vyspravují místní komunikace, které jsou ve vlastnictví města. „Jedná se o výspravu výtluků v celém městě. Zaměřili jsme se na ty nejhorší úseky. Pověřená firma na jednotlivých místech pracovala během celého tohoto týdne, kdy by se měly opravy také dokončit. Je to investice zhruba za dva a půl milionu korun," vysvětluje Miroslav Trejtnar.

Podle něho by se mohly ještě některé opravy realizovat na začátku příštího týdne, ale to už budou prý pouze drobnosti.

Největší stavební akcí, která se teď realizuje je již výše zmíněná rekonstrukce místní komunikace v ulici Bezručova a Masarykova v úseku od Školního náměstí po ulici Smetanovu.   

„Jedná se o poměrně rozsáhlou investici, a to zejména díky výměně vodovodu a kanalizací. Na tuto rekonstrukci město vyčlení částku okolo sedmi a půl milionu korun," prozradila již dříve místostarostka Rychnova Michaela Zimová.

I v této části se chodci dočkají nových chodníků, někde totiž doposud chyběly.