Ve dnech 10. až 14. srpna bude v Dobrušce pracovně pobývat skupina mladých architektů a studentů architektury pod vedením Petry Karlové.
Již podruhé se tak ve městě F. L. Věka uskuteční architektonický workshop, od něhož vedení Dobrušky očekává nové pohledy i náměty a také aktivní účast veřejnosti.

O smyslu workshopu mladých architektů, jehož první ročník proběhl v srpnu 2015, informovala vedoucí skupiny, architektka Petra Karlová: „Do Dobrušky jsme přijeli díky impulsu ze strany města. Ochota vést dialog a zkoušet nové postupy při péči o městský prostor je základ, na kterém nás opravdu baví pracovat.

Workshop nemá za cíl vyřešit problémy ve městě, ale na některé upozornit a být iniciátorem dlouhodobější změny. Skrze něj chceme lidem přiblížit, co znamená práce architekta."

Zahájení je naplánováno na středu 10. srpna ve 14 hodin. První setkání se uskuteční před radnicí, tedy v samém srdci historického centra města.
A jaký bude mít workshop průběh? „Návrat do Dobrušky chápeme jako pokračování cesty, kterou by bylo škoda opustit. Letos posouváme workshop do roviny fyzických zásahů, pro studenty je to tak možnost vyzkoušet si práci v reálném prostředí, fyzickou práci s materiálem v měřítku 1:1. Je to pro nás trochu testovací pole – v možnostech komunikace s lidmi, v týmu, ve schopnosti rychle reagovat na své prostředí, v tom, co dokážeme ve městě změnit během týdenní práce, jakou odezvu naše zásahy vyvolají. Je to experiment, na který v praxi i ve škole nebývá dostatek prostor," uvedla Petra Karlová a potvrdila zájem architektů o spolupráci s obyvateli Dobrušky, když prohlásila: „Budeme rádi, když se místní zapojí ve kterékoliv fázi procesu. Setkat se s námi mohou při úvodní schůzce ve středu a dále pak každé ráno v 9 hodin v sokolovně, kde máme konzultace."

Podle informací architekty Petry Karlové budou členové skupiny přes den pracovat na jednotlivých místech ve městě, kde je zájemci také mohou najít.
Závěrečná prezentace proběhne v neděli jako procházka po místech, upravených během workshopu. Sraz je v 16 hodin opět u dobrušské radnice. ⋌ (ehl)