Vánoce jsou za dveřmi a výzdoba některých obcí na Rychnovsku je již v plném proudu. Investice vložené do nezapomenutelné vánoční atmosféry budou většinou podobné těm loňským a obyvatelé tedy o rozzářená noční města rozhodně nepřijdou.

„Jsme připraveni, výzdobu máme hotovou. Týká se to především sloupů veřejného osvětlení v hlavních ulicích a budovy městského úřadu. Vánoční strom tradičně rozsvítí Mikuláš, kterého přiveze kočár s koňmi,“ prozradil starosta Opočna Štěpán Jelínek. Místní se opět mohou těšit na zářící náměstí s nepřehlédnutelnou dominantou v podobě stromu, který město obdrží darem od jednoho z obyvatel. Jedinou letošní změnou bude zřejmě neosvětlený Kodymův dům, a sice z důvodu nedostatku financí.

V Dobrušce právě v těchto dnech zkrášlování ulic finišuje. „Město máme téměř vyzdobené. K slavnostnímu rozsvícení dojde o první adventní neděli. Strom zajišťují technické služby ve spolupráci s odborem životního prostředí, dostáváme jej od obyvatel,“ uvedl dobrušský starosta Petr Tojnar.

Také v Kostelci nad Orlicí se na investice spojené s Vánocemi předem pamatovalo. Během tohoto týdne se zde ulice začínají strojit do zimní atmosféry.
Stejně jako v ostatních obcích dojde k rozsvícení během posledního listopadového víkendu.

Zkrášlování Rychnova nad Kněžnou začalo již včera. Během dnešního dne se na Starém náměstí objeví jeden ze tří smrků, který připomene blížící se vánoční čas.