Měsíc internetu připomněli především knihovny. Rozsáhlý program připravila například Městská knihovna v Dobrušce. Ta nabídla mimo jiné i březnové používání internetu pro veřejnost zdarma. Vedoucí knihovny Vladimíra Svobodová konstatovala, že zájem o internet byl až nečekaně velký: „velký ohlas vzbudila možnost využití internetu především u seniorů, kteří využili i pomoci, kterou jsme jim při práci s internetem nabídli.“

Nabídky naučit se základním dovednostem na počítači využila i pětapadesátiletá Jana Lenfeldová: „Doma počítač nemám a ke své práci ho zatím nepotřebuji. Ale mám dceru v cizině a komunikat s ní po internetu je dnes nejlevěnjší možnost,“ vysvětlila svoji hlavní pohnutku, proč se chce nauit internet používat.

V dobrušské knihovně byl zájem o volný internet tak velký, že musely pracovnice knihovny omezit časový limit na půlhodiny.
Stejnou zkušenost se zájmem o internet ze strany seniorů zaznamenali i v knihovně v Kostelci n. O. Podle vedoucí Ivy Havlové uspořádali během března pro seniory školení: „Využivili jsme doby, ve které se nepůjčuje a ohlas byl obrovský.“

Nástup nového média může znamenat velký útlum tištěné litaratury. Vladimíra Svobodová ale soudí, že se tak nestane: „Těžko si někdo vezme do postale notebook. Myslím, že se jen změní struktura knih. Ubyde třeba naučná literatura a rozměrné encyklopedie – ty může zastoupit internet. A knihy se budou stávat uměleckým dílem. Nakonec, i knižní veletrh v Lipsku návrat knižní literatury potvrdil.“