V tomto kole byly přebory jednotlivců vyhlášeny čtyři disciplíny běhy na 150 a 1500 metrů, skok vysoký a sprinterská štafeta na 4 x 60 metrů. Mezi dívkami se nejvíce dařilo Kateřině Hlávkové. Vyhrála běh na 150 metrů v novém osobním rekordu 19,98. Získala zlatou medaili a titul Krajský přeborník, přičemž ve skoku vysokém skončila třetí. Lenka Rozínková doběhla čtvrtá v běhu na 1500 metrů ve velmi slušném čase 5:25,02 a Tereza Horáková skončila pátá ve skoku vysokém v novém osobním rekordu 130 centimetrů. Všechny tři pak společně s Monikou Mervartovou získaly bronz ve štafetě na 4 x 60 metrů.

Z chlapců byl nejúspěšnější vytrvalec Václav Hájek v běhu na 1500 metrů vybojoval stříbrnou medaili. Pro bronz si doběhl Jakub Krčmarik. Na pátém místě se umístil Matouš Hanousek, který patří věkem ještě mezi mladší žáky. David Sedláček skončil ve sprintu na 60 metrů také pátý a všichni čtyři společně vybojovali, stejně jako dívky, bronzové medaile ve štafetě na 4 x 60 metrů.

Bez medaile odjížděla jediná Pavlína Prudičová, což ji ale nemusí příliš mrzet. Dobrušský talent předvedl vynikající výkon v hodu oštěpem, který nebyl vyhlášen jako krajský přebor. Byť Pavlína Prudičová věkem ještě patří mezi mladší žákyně, hodila ze všech zúčastněných dívek s přehledem nejdál a výkonem 31,51 m vytvořila nový krajský rekord ve své kategorii.

Nyní si dobrušští atleti užívají zaslouženého prázdninového volna. V polovině srpna je čeká vícedenní tréninkové soustředění a hned po prázdninách budou startovat na 3. kole Krajského přeboru mladšího žactva a čtvrtém kole Krajského přeboru staršího žactva. Snad se jim také na podzim bude dařit, vylepší si osobní maxima a vybojují další cenné kovy.