OSOBNOSTI ROKU 2015

Sportovní střelkyně NIKOLA MAZUROVÁ z Doudleb nad Orlicí jako jedna z prvních vybojovala pro Českou republiku účastnické místo na nadcházejících olympijských hrách v Rio de Janeiru. Stalo se tak na mistrovství světa v Granadě. Mazurová ve finále malorážky na 3x20 ran potvrdila, že je mimořádným talentem. Ač věkově patřila mezi juniorky, obsadila mezi dospělými nakonec skvělé šesté místo, znamenající jistou letenku na olympiádu, kterou bude příští rok v srpnu hostit brazilské velkoměsto s nejproslulejší pláží světa – Copacabana. V kvalifikaci na finále Mazurová nasbírala 587 bodů a vyrovnala tak světový juniorský rekord. Doudlebská střelkyně byla na světovém šampionátu ve Španělsku nejlepší Češkou i ve střelbě ze vzduchovky. Prošla do druhého vyřazovacího kola, v němž ji od druhé finálové účasti mezi světovou elitou dělilo pouhých sedm desetin bodu. „Účastnit se olympiády je snem každého sportovce. Jsem nesmírně ráda, že se mi splnil tak brzy," těší se jedenadvacetiletý talent z Rychnovska do Ria, kde určitě bude pošilhávat po medaili.

Soutěžní jezdec JAN KOPECKÝ z Kostelce nad Orlicí je stálicí ve špičce motoristického světa. Letos již poosmé ovládl motoristickou anketu Zlatý volant v kategorii rallye a vytrvalostní soutěže.
Třiatřicetiletý pilot tovární stáje Škoda letos vybojoval rekordní čtvrtou výhru na Barum rallye a radoval se ze zisku třetího českého mistrovského titulu. Ke konečnému vítězství dokráčel zcela suverénně, neboť ovládl všech pět domácích závodů. Úspěšnou letošní sezonu Kopecký podtrhl triumfem na Německé rally, která je součástí seriálu Mistrovství světa FIA v rally tzv. WRC 2.