Zahájení se jako tradičně odehrálo u hasičské zbrojnice, kde se sešli účastníci v maskách, aby pak společně v průvodu vyrazili obveselit obyvatele všech částí obce.

Jakmile bylo uděleno povolení, listinná žádost oštemplována a stvrzena podpisy, začala hrát řízná muzika a Masopust vyzval k tanci starostku. Taková událost se musí řádně oslavit, proto se vzápětí připojili ostatní maskovaní masopustníci – Karkulka, medvědář s medvědem a medvíďaty, nevěsta, smrtka, sněhuláci, čaroděj, rychtář a další.

A pak se už průvod vydal k prvnímu stavení, kam s ním dorazilo i veselí, které všem velmi dlouho chybělo. Muzikanti zahráli na přání a maskovaní dospěláci nastavili s ohledem na dodržování hygienických opatření vlastní štamprličky, do kterých jim paňmáma s pantátou nalili lahodné moky několika barev - všichni společně si připili na zdraví. Na posilnění před dlouhou cestou nechybělo voňavé uzené a pro milovníky sladkého vynikající žloutkové věnečky.

Zkrátka v Přepychách díky místním spolkům dodržují tradice a masopustní průvod pořádaný spolkem PROPŘEPYCHY je jednou z nich.