Prvních sedm žadatelů, kteří předložili své projekty na rozvíjející firmu a podporu venkovu, dosáhli na dotace strukturálního fondu Evropské unie Leader.

„To, že za tak krátkou dobu jsou někteří z nás úspěšní, je motivací pro další členy. Projekty jsme v rámci místní akční skupiny podávali již v září, v říjnu bylo vše potvrzeno a postupně se vše uvádí do provozu,“ uvedl manažer skupiny Petr Kulíšek. Dotace na Rychnovsku směřovaly například kosteleckému výrobci zvonků, zemědělskému družstvu v Přestavlkách. Obec Vrbice z peněz Evropské unie opravila podlahu, vyměnila dveře a zařídila zázemí obecního sálu pro různé aktivity a město Borohrádek zakoupilo novou mechanizaci na sekání travnatých ploch. Město mimo jiné do budoucna plánuje zpřístupnění bývalého písníku ve směru na Čestice s možností koupání.

„Mas Nad Orlicí byla jednou ze skupin, které měla nejvíce žadatelů o dotace. Předkládané projekty jsou velmi zajímavé a zcela jistě přispějí k rozvoji našeho regionu,“ dodal Petr Kulíšek s tím, že nový rok s sebou přinese další žádosti do takzvaného „Velkého Leadru“, kde podnikatelé a další subjekty budou moci dosáhnout na ještě vyšší částky.