Život nejpopulárnější české „marmeládovnice" se s vařením ovoce stal mnohem pestřejším. Prodává vlastní výrobky, které jdou na dračku, provozuje vlastní kavárnu, procestovala v karavanu čtyřicet zemí Evropy a napsala velmi úspěšnou knihu právě o dobrodružství na cestách po starém kontinentě.

Mokerští si hned všimli zakulaceného bříška. „Naše dvouletá dcerka Eliška brzy dostane sestřičku," prozradila marmeládová královna, která s přítelem žije na šumavské samotě. Bez elektřiny.

„Porod naší prvorozené dcery se neplánovaně odehrál v autě na Barrandovském mostě. Proběhl velmi rychle v podstatě bez komplikací," říká jen tak mimochodem neobyčejná žena, která se po názorových neshodách rozešla s vlastními rodiči. Teď si žije život zcela po zcela svém a podle častého úsměvu na tváři je šťastná.

Blanka Milfaitová s novou rodinou vaří marmelády na cestách v karavanu. Ještě letos vyrazí na další dlouhou pouť.

„Těšíme se na putování po sedmnácti evropských ostrovech. Bude trvat tři čtvrtě roku, takže někde na cestě se narodí i naše druhá dcera," nemá bývalá učitelka chemie a matematiky problém s tím, že také druhý porod nebude standardní. Na příští rok si naplánovala vydání druhé cestopisné knížky.

Blanka Milfaitová v Mokrém déle něž dvě hodiny trpělivě odpovídala na všetečné dotazy. Prozradila, že na svazích sicilské sopky Etny má vlastní plantáž s citrusovými plody. Nejdůležitější pro ni je pospolitost rodiny, která se o Vánocích nehoní za materiálními statky. „Prvním vánočním dárkem naší Elišky byl prak. U nás na samotě je to velmi praktická věc," říká „marmeládovnice", která už vytvořila sladké chuťovky ze čtyřiceti druhů ovoce. „Vařím marmelády podle své chuti, a jsem ráda, když to chutná i ostatním," to je jednoduchý recept na úspěch v podání Blanky Milfaitové. A jakou marmeládu má nejraději sama její autorka? „Co jsem podruhé otěhotněla, tak jsem si velmi oblíbila různé variace s černým rybízem. Velmi mně teď také chutná meruňková s kvítky levandule."

Do některých marmelád z kuchyně Blanky Milfaitové se přidává alkohol. Momentálně je v kurzu borůvková s lesním medem a 10% skotské whisky.

V závěru besedy v Mokrém marmeládová královna vůbec poprvé prozradila termín výjimečné akce naplánované na závěr příštího roku. „V úterý 22. listopadu otevřeme a spořádáme naši maximarmeládu. Je zapsaná v Guinessově knize rekordů. Ve speciální sklenici je zavařeno 108 kilo marmelády. Všichni jsou zváni. A nezapomeňte si s sebou vzít lžíci…"