Na mezinárodní soutěž do polského Opole odjíždí šestnáct juniorek a doprovod již tuto sobotu. V pátek je ještě veřejnost může vidět ve 14.30 hodin v Šachově. „I zde jsme chtěli ukázat toto vystoupení v kategorii Free Style, ale nakonec chtěli pořadatelé klasické mažoretky,“ uvedla jedna z trenérek Lenka Malíková, jejíž dcera Karolína je autorkou nápadu a choreografie úspěšného vystoupení.

Podle již zveřejněné startovní listiny ME Opole 2009 vstoupí do soutěže Marlenky jako jednička. V kategorii Free Style mají dalších osm soupeřek: Variel Maďarsko, Mravenečci Brno, Juventus Karviná, Bona Povážská Bystrica, Prezioso Blatná, Michelle Karviná, Berušky Ždárnice a A–team Hradec Králové.
„Trénink před odjezdem již nemáme. Děvčata dostala do těla na letním soustředění v Orlickém Záhoří, a navíc máme v pátek vystoupení na šachové akci. Do Polska s námi jede i výprava rodičů, takže se všichni moc těšíme,“ dodala Lenka Malíková, která by považovala za veliký úspěch juniorek umístění kolem pátého místa. (ign)