Obyvatelé Opočna chtějí market, do konce roku se v něm zřejmě začne prodávat.

„Společnost Konzum Coop Ústí nad Orlicí nyní provádí výběrové řízení na zřizovatele stavby, zájemci už také provedli obhlídku staveniště,“ uvedl starosta města Štěpán Jelínek.

Výběrové řízení není ještě zcela ukončeno, zástupci firmy by však stavbu rádi zrealizovali do konce roku, a to i kvůli plánované čerpací stanici, která bude poblíž marketu. Součástí stavby bude také parkoviště pro osobní automobily.

Z nového nákupního střediska mají strach hlavně opočenští prodejci potravin. „To víte, že se bojíme konkurence, zatím ale nemáme žádné konkrétní informace o plánovaném marketu,“ uvedla Lada Holá, pracovnice potravin v Nádražní ulici.

Konkurence se naopak nebojí v nedaleké Dobrušce, kde už jeden market stojí. „Myslím, že nás to neohrozí, v případě Plusu byl prodej nižší asi první měsíc, pak se to zase srovnalo,“ uvedla pracovnice potravin na náměstí Růžena Dusílková.

Většina obyvatel Opočna i Dobrušky se však na plánované prodejní centrum těší, „Supermarket určitě vítám, těším se na nabídku výhodného zboží,“ prozradila Věra Votroubková.