I v Podorlicku nechávají tvůrci kamínky na dobře viditelných místech, aby snadno upoutaly pozornost kolemjdoucích. Přesně tak tomu bylo v případě kamínku, který se „převtělil“ ve velikonoční husičku a o sváteční neděli čekal na svého nového majitele na podezdívce plotu jednoho z domů v ulici Na Poříčí v Dobrušce. Tím se stala holčička, která ho donesla domů mamince. A pak? Ještě týž den ho její rodiče převezli do Opočna, aby udělal radost dalšímu nálezci i tam.

Dejme ale slovo Janě Šťáskové, která „husičkový“ kamínek vytvořila: „S malováním kamínků jsem začala teprve nedávno, zhruba začátkem února. Do světa jsem jich poslala čtyřicet. Nechávám je u nás před domem, abych udělala radost,“ prozradila a zároveň dodala: „Sama jsem našla jen jeden. Tento týden v Dobrušce a byl z Opočna. To, že jsem našla jen jeden, je ale tím, že se teď nikam nejezdí a nevýletuje.“

Zajímavé je, že většina kamenných obrázků má na rubové straně i poštovní směrovací číslo jako informaci o tom, odkud se „vydaly do světa“. Osud spousty kamínků lze dokonce sledovat prostřednictvím facebooku, kde vznikla velká skupina, v níž lidé z celé republiky fotí nálezy a navzájem se informují, kam který kus doputoval.